Rahvusmeeskond sai suve viimases kodumängus Fääri saarte üle kindla võidu

Täna pidas Kalevi spordihallis oma suve viimase kodumängu Eesti rahvusmeeskond, saades Euroopa meistrivõistluste valiksarja kohtumises Fääri saartest jagu tulemusega 3:0 (25:12, 25:15, 25:15)

Eesti meeskonna edukaim oli 13 punktiga (+7) Timo Tammemaa, Stefan Kaibald lisas 10 punkti (+8) ja Alex Saaremaa ning Mart Naaber kumbki 7 silma. Fääride edukaim oli 9 punktiga (+0) Mattias Nolsoe Isaksen.

Eesti vastuvõtt oli 47%, rünnak 64%, blokist saadi 8 ja servilt 9 punkti (eksiti 13 pallingul). Fääride vastuvõtt oli 25%, rünnak 42%, blokipunkte kogunes 1 ja servijoone tagant teeniti samuti 1 punkt.

Eestil on nüüd alagrupis kaks võitu ja üks kaotus ning 7 punktiga ollakse esimesed. Belgial on teisena 5 punkti ja kaks võitu, ent nemad pole kaotuanud ühtegi mängu.

Viimase alagrupimängu peab Eesti koondis 17. augustil võõrsil Belgiaga.

Vaata alagruppide seise. 

Eesti meeskonna peatreener Fabio Soli ütles pärast mängu, et kuigi tulemuseks oli kindel 3:0 võit, siis ülemäära rahul ta tänase esitusega pole. “Meil olid kindlad asjad kokku lepitud, näiteks piiri kinni panemine jms, aga eksisime neis siiski liiga tihti. Ma tahtsin, et sellise vastase vastu ollakse samuti maksimaalselt keskendunud ja ei tehtaks mingeid järeleandmisi, aga päris nii ei läinud,” sõnas peatreener.

“Olen seetõttu rahulolematu, et meid ootab ees väga tähtis mäng Belgiaga ja seal on vaja minna platsile tapjainstinktiga, mitte rahulolevana.”

Timo Tammemaa lisas Delfile antud intervjuus, et temal oli keskendumisega raskusi. “Mul isiklikult oli täna keskendumisega natuke raskusi. Aga me ei saa nutma jääda. Tegime oma töö ära. Midagi ilusat meie poolt ei olnud. Nüüd valmistume lihtsalt Belgiaks,” rääkis Eesti parimana 13 punkti toonud Tammemaa. Vaata Tammemaa pikka interjvuud. 

Fääri saarte koondise juhendaja Jens Bang tõdes, et tema meeskond mängis täna paremini kui eelmises omavahelises kohtumises. “Ma ütlesin poistele enne mängu algust, et nad ei kardaks ja püüaksid lihtsalt mängida, mõtlemata skoorile. Meil on üsna noor meeskond ja koondisena teeb selles suurte riikide seltskonnes esimesi samme. Peame olema kannatlikud, muidugi saame suuri kaotusi, aga me püüame kodumaal võrkpalli arendada ja talente leida, et tulevikus oma taset tõsta,” rääkis peatreener.

Mängu käik: 

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Timo Tammemaa, Stefan Kaibald, Kristo Kollo, Mart Naaber, Alex Saaremaa, libero Silver Maar.

Mängu algus oli tasavägine, tablool olid 5:5, 6:6, 7:7, 8:8 viigiseisud, misjärel läksid külalised 9:8 juhtima ja Fabio Soli võttis mõtlemisaja. Eesti suutis geimi keskpaigaks Naabri rünnaku järel kätte võidelda 16:10 edu, mida enam ei loovutatud. Geim Eestile 25:12.

Teist geimi alustas Eesti meeskond paremini, minnes Kollo pommlöögi järel ette 7:1. Ohtlikuks vastased selles vaatuses ei saanud, Kaibaldi äss tegi seisuks 16:8 ja geim kuulus Eestile tulemusega 25:16. Selles vaatuses said mänguaega ka Albert Hurt, Karli Allik ja Markkus Keel.

Kolmas vaatus kulges samuti Eesti kindlal dikteerimisel, Saaremaa serviäss käristas vahe 10:2-le ning edasi liiguti vääramatult mänguvõidu suunas. Viimase geimi võitis Eesti 25:15 ning kogu kohtumise seega 3:0.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: