Rahvusmeeskond otsib Tšehhi vastu stabiilsust ja tahab vältida meeskondlikku lagunemist

Eesti rahvusmeeskond läheb Euroopa Kuldliigas laupäeval kell 19.00 teistkordselt vastamisi Tšehhiga. Tartu Ülikooli spordihoones toimuv mäng on otsepildis nähtav ka ETV2 ja ERRi spordiportaali vahendusel. Pileteid saab Piletitaskust

Tšehhi pole seni C-alagrupis kaotusevalu tundma pidanud ja on grupis liidrikohal, kolmandal positsioonil olevast Eestist saadi viimases mängus jagu 3:1.

Tšehhil on lisaks kirjas 3:1 võit Slovakkia vastu ning 3:2 võit Soome üle. Eesti meeskond sai Soomelt 0:3 kaotuse, slovakke võideti aga omakorda 3:0.

Vaata tabeliseisu ja tulemusi. 

Eesti meeskonna peatreener Alar Rikberg rääkis, et tšehhide vastu edu saavutamiseks peab näitama stabiilsemat esitust. “Eelmine kohtumine näitas, et kui meil mäng jookseb, oleme võimelised nendega võrdselt mängima. Esimeses ja neljandas geimis oli omajagu kvaliteetset võrkpalli. Olime mängus sees siis, kui meie agressiivne serv toimis. Sarnaselt Soome kohtumisega toimus aga ise surve alla jäädes meeskondlik lagunemine, sisse tulid omavead ja tegime vastasele kingitusi. Nüüd tuleks hakata otsima stabiilsust läbi mängu,” vaatas juhendaja tagasi.

Tšehhidel tuleb ilmselt koossseisus muudatusi, eeldatavalt just sidemängija osas. “See muudab nende käekirja ja nende vastu valmistumise raskemaks. Samas on meil mingi ülevaade olemas, kuidas nad meie vastu mängivad.”

Korduskohtumise eel on Eesti koondise peatreener lootusrikas, et vähemalt ühel positsioonil on oodata täiendust. “Laupäevani on veel aega ja mitu trenni ees ootamas, et kooseisuga katsetada. Aga nurgas on valik märgatavalt laiem, sest trennis on nii Märt Tammearu kui Martti Juhkami. Märdiga tegeleme muidugi väga ettevaatlikult, aga lootust on. Sidemängijate osas peame veel otsustama, kellega alustada, oleme proovinud nii ja naa, seal on veel proovimise kohti. Murekoht on diagonaal, sest Markus Uuskari ei saa selja tõttu veel kaasa teha ja peame välja mõtlema, kes vajadusel Kordase kõrval teine diagonaal on,” selgitas peatreener.

Eesti koosseis mänguks Tšehhiga:
Sidemängijad: Renet Vanker, Robert Viiber, Markkus Keel
Diagonaalründajad: Valentin Kordas
Nurgaründajad: Karli Allik, Stefan Kaibald, Martti Juhkami, Timo Ander Lõhmus
Temporündajad: Andri Aganits, Mihkel Varblane, Alex Saaremaa, Marx Aru
Liberod: Silver Maar, Johan Vahter
Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: