Rae Spordikool/VIASTON pani ennast kordusmängu eel heasse seisu

Täna tehti naiste karikavõistlustel algust kolmanda veerandfinaalseeriaga, kus poolfinaalkohta püüavad TBD Pharmatech Tartu ja Rae Spordikool/VIASTON. Kolmes tasavägises geimis jäi peale Rae Spordikool/VIASTON.

Kodupubliku toetust nautinud TBD Pharmatech Tartul oli avageimis 25:24 eduseisus kasutada geimpall, kuid kolm järgmist punkti kuulusid Rae Spordikool/VIASTONile, kes saavutas seega 27:25 geimivõidu. Ka teine geim kujunes põnevusetenduseks, mis lõppes külaliste 25:23 paremusega. Kolmandas geimis spurtis Rae Spordikool/VIASTON 8:5 ja 19:10 juhtima ning eduseisu hoiti lõpuni – 25:21 geimivõiduga saavutati 3:0 (27:25, 25:23, 25:21) mänguvõit.

39-protsendilist rünnakuefektiivsust näidanud Merili Kõrvel realiseeris 28-st tõstest 11 ning lisas võitu ka ühe blokipunkti. Maret Kuuse assisteeris 10 punktiga. Liis Laigu tõi tartlannadele 10 punkti. Blokipunkte kogusid mõlemad naiskonnad kuus, rünnakuefektiivsus oli parem võitjatel – 39%-30%. Raigo Tatriku hoolealused patustsid rünnakul 15 omaveaga, Jaanika Jakobsoni juhendatav TBD Pharmatech Tartu tegi rünnakul 8 omaviga. Mängu kordus on leitav SIIN.

Kahemängulise seeria korduskohtumine toimub Jüri Spordihoones 20. novembril kell 13. Tartu võistkond vajab edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu ja seejärel paremust kuldses geimis. Ülejäänud tulemused tagavad poolfinaalkoha Rae Spordikool/VIASTONile.

Homme kell 19 selgub teine poolfinalist, kui Tartu Ülikooli spordihoones kohtuvad teistkordselt Tartu Ülikool/Bigbank ja Viljandi Metall. Otseülekanne on nähtav SIIN. Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Audentese SG/Noortekoondise esimene vastasseis toimub 9. novembril kell 18 Võru spordikeskuses ja teine 17. novembril kell 18.45 Audentese spordihoones.