Rae Spordikool/VIASTON näitas hambaid, kuid favoriit Audentese SG/Noortekoondis võttis oma

Naiste karikavõistlustel sai alguse teine poolfinaalseeria, kui Jüri Spordihoones läksid vastamisi koduvõistkond Rae Spordikool/VIASTON ja Audentese SG/Noortekoondis. Kuigi võõrustajad andsid favoriidile kõva lahingu, võttis Audentese SG/Noortekoondis siiski oma.

Avageimis väljendus külaliste paremus numbrites 25:14. Teises geimis jäi omakorda 25:19 ja kolmandas 25:17 tulemusega peale koduvõistkond, kuid Audentese SG/Noortekoondis viis neljanda geimi 25:15 võiduga mängu viiendasse geimi. Otsustavas geimis spurtisid võõrustajad 10:7 ette, misjärel leiti ennast 10:11 kaotusseisust ja lõpuks lepiti 12:15 kaotusega.

63 tõstet saanud Eva Liisa Kuivonen realiseeris neist 26 (41%) ja lõi kaks serviässa, panustades seega 3:2 (14, -19, -17, 15, 12) võitu 28 (+19) punkti. Nora Lember toetas võitjaid 15 ja Sonja Siimson 14 punktiga. Hanna Pajula rõõmustas kodupublikut 25 ja Anette Arak 11 punktiga.

Audentese SG/Noortekoondis ületas kodupubliku lemmikut rünnakul (40%-31%), pallingu vastuvõtul (44%-38%), blokipunktides (8-5) ja pallinguässades (14-9). Kui kogu võistkonna arvestuses oli külaliste kasutegur +32, siis koduvõistkonnal oli sama number 11. Kohtumise kordus on nähtav SIIN.

Karikavõistluste finalist selgub kahe mängu kokkuvõttes. Edasipääsul saab esmalt määravaks võitude ja seejärel punktide arv (3:0 ja 3:1 annavad võitjale kolm punkti, 3:2 kaks punkti võitjale ja ühe kaotajale). Kui mõlemad näitajad on võrdsed, saab kõik selgeks 25 punktini mängitava kuldse geimiga. Seega vajab Rae Spordikool/VIASTON korduskohtumises 3:0 või 3:1 võitu, Rae Spordikool/VIASTONi 3:2 võidu korral selgub edasipääseja kuldses geimis. Ülejäänud tulemused tagavad finaalkoha Audentese SG/Noortekoondisele. Teistkordselt minnakse vastamisi 15. detsembril kell 19 Audentese Spordihoones, mängu otseülekanne on nähtav SIIN.

Naiste karikavõistluste tulemused on nähtavad SIIN.