Rae SK/VIASTON võitis eelmise hooaja finalistide kohtumise, Triinu Lamp püstitas hooaja blokipunktide rekordi

Naiste Meistriliigas toimus eelmise hooaja finalistide vastasseis, kui neljapäeval põhiturniiri võidu kindlustanud Rae Spordikool/VIASTON oli parem tiitlikaitsja TalTech/Nordaidist. 

Tuule Spordihoones peetud vastasseis algas TalTechi domineerimisega, võites avageimi 25:18 tulemusega. Järgmised kaks geimi kuulusid koduvõistkonnale ja kuigi külalised viisid neljanda geimi 25:20 võiduga kohtumise viiendasse geimi, jätkab Rae naiskond kaotuseta – 15:12 geimivõiduga saavutati 3:2 (18:25, 25:19, 25:20, 20:25, 15:12) mänguvõit. Põhiturniiri esimese ringi omavahelises kohtumises leppis kodusaalis mänginud TalTech 1:3 kaotusega.

Hooaja isiklikku rekordit korranud Kristel Allorg panustas võitu 20 (+13) punkti. Silvia Pertens lisas 18 (+8) ja Liis Kiviloo 17 (+13) punkti. Kohtumise säravaima soorituse teinud Triinu Lamp püstitas 9 blokipunktiga hooaja rekordi. Lisaks tõi Lamp ka viis rünnakupunkti. Kaotajate poolel tõusis resultatiivseimaks Maren Mõrd, kelle arvele märgiti 20 (+11) punkti. Dzintra Lember assisteeris 18 (+10) ja Sigrit Tänav 15 (-3) punktiga.

Võitjad kogusid blokis 15 ja kaotajad 8 punkti. Serviässade arvestuses oli omakorda edukam TalTech, lüües 14 ässa. Võõrustajad servisid kuus ässa. Rünnakuid lahendas Rae naiskond 39- ja TalTech 33-protsendiliselt.

Ainsana kaotuseta jätkav Rae Spordikool/VIASTON paikneb 36 punktiga tabeli tipus. Koha võrra kolmandaks tõusnud TalTech/Nordaid on saavutanud 19 punkti. Pühapäeval kell 13 jagavad TalTechi spordihoones punkte TalTech/Nordaid ja teisel kohal paiknev Tartu Ülikool/Bigbank. Otseülekannet saab vaadata siin.

 

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ja turniiritabel SIIN

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja:
Liigade nimitoetaja:
Suursponsorid:
Sponsorid:
Toetajad ja partnerid: