Põnevusmäng TalTechi spordihoones lõppes Pärnu võiduga

Credit24 Meistrilliga mängus võõrustas TalTech täna Pärnu Võrkpalliklubi. Kohtusid meeskonnad, kes pidid eilsetes mängudes vastaste paremust tunnistama, aga nädalavahetuse suutis võidukalt lõpetada Pärnu. Kodumeeskond alistati tasavägise mängu järel 3:2 (25:23, 21:25, 27:25, 17:25, 15:13)

TalTech sai mängu alguses stardipakkudelt paremini minema, enne esimest tehnilist pausi mindi korraks isegi 4 punktiga juhtima, aga geim möödus siiski tasavägises, punkt-punkti mängus. Otsustavatel hetkedel geimi lõpus olid pärnakad siiski veidi kindlamad ja nii esimene geim neile 25:23.

Teises geimis oli muster sarnane, välja arvatud geimi lõpp, kuhu kodumeeskond jõudis mõnepunktilises eduseisus ja seekord mängiti ka need korralikult. Tasuks geimivõit TalTechile 25:21.

Kõige tasavägisemaks kujunes kolmas geim ja eriti selle lõpp, kus TalTechil oli kasutada kaks geimpalli, aga ometi suutis Pärnu mängu elus hoida ja oma esimese samasuguse võimaluse ka 27:25 geimivõiduks vormistada.

Neljas geim tasavägise mängu mustrisse väga hästi ei sobinud. Alates sellest kui geimi keskpaigas kodumeeskond 3-4 punktilise edu teenis, siis sealt edasi Pärnu selle geimi võidu eest enam võidelda ei suutnud.

Viiendas geimis vahe pikemaks kui paar punkti kordagi ei kärisenud, aga Pärnu oli algusest lõpuni täpselt nii palju kindlam, et võtta 15:13 geimivõit ja sellega ka kogu mäng 3:2.

Võidumeeskonna kõige resultatiivseimad olid nende kolm lätlast – diagonaalründaja Kristaps Platacs 24/+10 punktiga, tempomees Toms Svans lisas 16/+9 ja nurgaründaja Atvars Ozolins 14/-4. Lisaks veel Tony Tammiksaar 9/-1 ja Harri Palmar 8/+4. Sidemängija Martti Keel kogus 6/+3 punkti, aga protokoll ei kajasta seda, et just tema oli see, kelle rasked servid vastaste mängu kõige otsustavamatel hetkedel lõhkusid.

TalTechi suurima punktisaagi kogus nende diagonaalründaja Valentin Kordas, kes sai kirja 24/+12. Ülejäänud meeste punktid jagunesid suhteliselt ühtslaselt, Tamur Viidalepp lisas 16/+10, Sten Perillus 12/+7, Rasmus Meius 11/+1 ja Jörgen Vanamõisa 9/+5. Kogu mängu statistika on SIIN.

„Kahest geimilõpust on kahju, kus me ise servivigadega vastasele punkte andsime. Esimese ja viienda geimi lõpus oleks pidanud kindlamalt mängima,“ kahetses TalTechi peatreener Janis Sirelpuu otsustavatel hetkedel kaotatud punkte, „kolmanda geimi lõpu eel olime ka 20:16 ees, aga suutsime edu maha mängida. Martti Keel pani head servi ka ja sattus meie jaoks väga ebasobival ajal servima.“

Pärnu VK peatreener Avo Keel: „täna teenisime küll punktid, aga mäng ei olnud parem kui eile. Pigem mängisime eile praemini. Täna ei olnud meil korralikku vastuvõttu, tihti jäime hätta tühja võrgu peal, elemente, kus me ei õnnestunud oli liiga palju. Ei olnud väga hea päev.“

Pärnu VK tõusis täna teenitud kahe punktiga liigatabelis 4. kohale, TalTech jätkab 7. tabelireal. Järgmine mäng Credit24 Meistriliigas toimub laupäeval, 16. jaanuaril Tartu Ülikooli spordihoones, kui kohtuvad Bigbank Tartu ja Selver Tallinn.