Hollase ja Soometsa ilus turniir Sofia MK-etapil lõppes veerandfinaalis

Rannavolleduo Heleene Hollas – Liisa Soomets tegi Bulgaarias Sofias toimuval tugevuselt 1* MK-etapil ilusa turniiri. Tänu kvalifikatsioonis saadud kahele võidule jõuti esmalt põhiturniirile ja sealt omakorda kahe võiduga otse veerandfinaali.

Põhiturniiril kuulusid eestlannad C-alagruppi, kus lisaks mängis Uus-Meremaa paar Alice Zeimann – Shaunna Marie Polley, Bulgaaria paar Slavina Koleva – Asya Dinova ning Küprose duo Erika Nyström – Daria Gusarova.

Avamängus kohtusid Hollas – Soomets Nyströmi – Gusarovaga ning said 2:1 (15:21, 21:16, 15:10) võidu. Ühtlasi tähendas see, et jõuti alagrupist edasi.

Seejärel läks Eesti esiduo mängus alagrupi esikohale ja pääsu eest veerandfinaali vastamisi uus-meremaalannade Zeimanni – Polley´ga, kes alistasid avamängus samuti 2:1 Dinova – Koleva. Selle kohtumise suutsid Hollas – Soomets võita tulemusega 2:0 (21:19, 21:13), tagades seega koha otse veerandfinaalis.

Veerandfinaalis olid meie paari vastaseks kanadalannad Camille Saxton – Sophie Bukovec, kes võitsid tagsavägise mängu tulemusega 2:1 (21:15, 19:21, 15:11) ja tagasid koha poolfinaalis.