Põhiturniiri esinelik jõudis meeste esiliigas poolfinaali

Meeste esiliigas kindlustasid koha nelja parema hulgas mõlemad veerandfinaalmängud võitnud Selver Tallinn Spordikool, Tallinna Ülikool, BMF/Rakvere Võrkpalliklubi ja tiitlikaitsja Viljandi Võrkpalliklubi.

Kahe võiduni peetud veerandfinaalseeriad üllatusi ei pakkunud, kui edasi jõudsid põhiturniiril esinelikusse tulnud võistkonnad. Põhiturniiri parim Tallinna Ülikool võttis kodusaalis peetud korduskohtumises põhiturniiril kaheksandaks tulnud Danpower/Võru Võrkpalliklubi üle 3:0 (25:21, 25:17, 25:19) võidu. Avamäng lõppes Tallinna Ülikooli 3:1 paremusega.

Sarnase stsenaariumi järgi kulges ka põhiturniiri teise BMF/Rakvere Võrkpalliklubi ja seitsmenda Audentese SG/Noortekoondise seeria, mille esimeses mängus saavutas Rakvere meeskond 3:1 ja teises 3:0 võidu. Koduses Rakvere Rahu hallis edasipääsu kindlustanud Rakvere esindusele läks täna kirja 3:0 (25:17, 25:8, 25:22) võit.

Veerandfinaalseeria 3:2 võiduga avanud Selver Tallinn Spordikool loovutas koduväljakul peetud kordusmängus EstNor/Kiilile ühe geimi, saavutades kodupubliku abiga 3:1 (13:25, 25:16, 25:17, 25:14) võidu. Põhiturniiri lõpetas Selver Tallinn Spordikool neljanda ja EstNor/Kiilil viienda kohaga.

Põhiturniiril kuuenda koha teeninud EMÜ/Structura võitis põhiturniiri kolmanda Viljandi Võrkpalliklubi vastu mõlemas veerandfinaalmängus ühe geimi. Täna olid koduväljakueelist nautinud Viljandi võistkonna võidunumbrid 3:1 (21:25, 25:20, 25:22, 25:19). Martin Ruul tõi võitjatele 18 ja Rauno Kink kaotajatele 19 punkti.

Kahe võiduni peetavad poolfinaalseeriad, milles kohtuvad Tallinna Ülikool ja Selver Tallinn Spordikool ning BMF/Rakvere Võrkpalliklubi ja Viljandi Võrkpalliklubi, algavad 25. märtsil.