Pärnu pidi CEV Challenge Cupi avamängus tunnistama Tel Avivi Maccabi paremust

Pärnu Võrkpalliklubi ja Tel Avivi Maccabi Yeadimi vaheline CEV Challenge Cupi avamäng Pärnus lõppes kodumeeskonna 0:3 (15:25, 15:25, 22:25) kaotusega.

Homme kell 19.00 peetakse ka teine mäng Pärnus. Otsepilti näeb Postimehe vahendusel.

Pärnu vajab korduskohtumises 3:0 või 3:1 võitu ja peab seejärel parem olema ka kuldses geimis.

STATISTIKAT: Pärnu resultatiivseimaks kerkis 12 punktiga (+5) Markus Uuskari, 8 punkti (-1) lisas Ivory Õuekallas ja 7 punkti jäi nii Toms Švansi, Kristo Joosep Petersoni kui Boris Žuhhovi arvele. Pärnu vastuvõtt oli 60%, rünnak 40%, blokist saadi 3 punkti ja servil löödi 5 ässa ning eksiti 14 pallingul.

Tel Avivi edukaim oli 15 punktiga (+12) Kyle Ensing. Iisraeli klubi vastuvõtt oli 50%, rünnak 63%, blokist saadi 7 ja servilt 5 punkti (7 viga).

Pärnu peatreener Avo Keel ütles, et ootas meeskonnalt rohkem julgust riskida. “Peame end mentaalselt suutma viia selleni, et me julgeme riskida ja lootma, et see risk ka õigustab. Esimeses kahes geimis see ei õnnestunud kuidagi, tuli viga vea otsa, eriti rünnakul. Individuaalne tase on meil nagu on ja sellest moodustub ka võistkonna väljanägemine,” kommenteeris juhendaja.

“Kolmanda geimi lõpp läks ka ilusaks Jossi (Petersoni) kahe serviga, muidu oleks ikka 20 ümber olnud need punktid. Homme muud pole, kui vaatame oma tegutsemised üle. Täna oleks võinud võrkpalli loogikast lähtuvalt asju veidike lihstamalt teha, väga lihtsad asjad on vahepeal kõige paremad,” lisas Keel.

Markus Uuskari intervjuu:

Pärnu algkoosseis: Richard Voogel, Markus Uuskari, Boris Žuhhov, Ivory Õuekallas, Toms Švans, Kristo Joosep Peterson, libero Silver Maar.

Kodumeeskond jäi esimese geimi alguses kiirelt tagaajaja rolli. Švansi rünnakuvea järel oli Pärnu kaotusseis 7:11 ning Maccabi ühe liidri Kyle Ensingi rünnak käristas vahe juba viiepunktiliseks ja Avo Keel kasutas mõtlemisaega. Pärnu oli hädas pea igas elemendis ja avageim kaotati 15:25. Pärnu rünnakuid vedas avageims Uuskari, kes tõi 6 punkti.

Teine vaatus algas paremini. Uuskari viis Pärnu 8:7 juhtima, ent geimi keskel pääses Maccabi ette 16:12 ja seegi geim kuulus kindlalt Iisraeli klubile. Tulemuseks 25:15. Selles geimis oli Pärnu resultatiivseim 4 punktiga Uuskari.

Kolmas geim algas kahe esimesega sarnases rütmis ja 8:12 kaotusseisul kasutas Keel mõtlemisaega. Pärnu jõudiski seejärel punkti kaugusele 11:12 ning Õuekallase serviässast oli tablool 15:15 viik. Geimi lõpp kuulus aga taas vastasele, kuigi Petersoni äss kahandas veel vahe 22:24-le ja sundis vastased mõtlemisajale. Lõpptulemuseks 25:22 ja kogu mäng seega Tel Avivi meeskonnale 3:0.