Pärnu ja Peetri alustasid poolfinaalseeriat võidukalt

Pühapäeval tehti algust naiste esiliiga poolfinaalseeriatega, milles on vastamisi tiitlikaitsja Pärnu Spordikool ja Gerardo`s Toys/Neemeco ning põhiturniiri parim Peetri Võrkpalliklubi ja Dorpat/Tartu vald/Katoliku SK.

Koduväljakul mänginud Gerardo`s Toys/Neemeco kogus esimeses geimis vaid 13 ja teises 16 punkti. Kolmandas geimis said pealtvaatajad näha tasavägisemat heitlust, kui otsustavate punktide eel särasid tablool 23:23 viiginumbrid. Kodupublik siiski omade geimivõidu üle rõõmustada ei saanud, sest Gerardo`s Toys/Neemeco kaotas kolmanda geimi 23:25 ja kogu mängu seega 0:3 (13:25, 16:25, 23:25) tulemusega. Ka põhiturniiri omavahelistes mängudes jäi peale Pärnu Spordikool, võttes võõrsil 3:0 ja kodusaalis 3:2 võidu.

Teise poolfinaalseeria avavaatus pakkus põnevust igale maitsele, kui koduvõistkond Dorpat/Tartu vald/Katoliku SK viis kahe kaotatud geimi järel kohtumise viiendasse geimi. Otsustavas geimis oli 15:12 resultaadiga parem Peetri naiskond, kellele läks kirja 3:2 (25:21, 25:21, 19:25, 23:25, 15:12) võit.

Peetri Võrkpalliklubi ja Dorpat/Tartu vald/Katoliku SK peavad teise mängu 28. märtsil kell 19.30 Kindluse spordihoones. Pärnu Spordikooli ja Gerardo`s Toys/Neemeco korduskohtumise aeg selgunud ei ole.

Pärnu esindusele piisab finaalkoha kindlustamiseks kahest geimivõidust, Gerardo`s Toys/Neemeco peab omakorda võtma 3:0 või 3:1 võidu ja olema parem ka kuldses geimis. Dorpat/Tartu vald/Katoliku SK vajab edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu, Dorpat/Tartu vald/Katoliku SK 3:2 võidu korral selgitab edasipääseja kuldne geim. Ülejäänud tulemused annavad edasipääsu Peetri Võrkpalliklubile.