Pärnu alistas ülipõnevas pronksimatšis Gargždai

Credit24 Meistriliiga pronksimängus alistas Pärnu Võrkpalliklubi Gargždai Amber-Arlanga. Pärnu jäi tasavägiste geimide järel 0:2 kaotusseisu, ent suutis seejärel võita kolmanda ja neljanda vaatuse väga kindlalt – 25:15 ja 25:14. Otsustavas vaatuses jäi samuti peale Pärnu, tulemuseks seega 3:2 (25:27, 22:25, 25:15, 25:14, 15:10) võit.

Võitjameeskonna kapten Markus Uuskari ütles, et arvestades Pärnu väga keeruliselt kulgenud hooaega, on pronksi võitmine väga magus. “Teeb väga palju rõõmu! Ma olen väga õnnelik oma meeskonna üle. Meil on terve hooaeg olnud erinevaid probleeme ja praegu ei ole ka lihtne, olen väga õnnelik,” sõnas Täna Pärnu kasuks 13 punkti toonud diagonaalründaja. “Meie võitlesime täna ja nemad võitlesid ka, hea on, et suutsime 0:2 kaotusseisust jälle välja tulla,” lisas Uuskari.

Vaata Uuskari pikka intervjuud:

Võitjate resultatiivseimaks kerkis 18 punktiga (+7) Gabriel Cavalcante, 12 silma lisasid nii Toms Švans kui Bogdan Mazenko. Pärnu mehed lõid 4 ässa, blokist saadi 15 punkti. Avo Keele juhendatava Pärnu vastuvõtt ja ka rünnak olid 40%.

Gargždai kasuks tõid nii Arnas Rumsevicius kui Daumantas Katinas kumbki 12 punkti. Leedu klubi vastuvõtt oli 56%, rünnak 30%, blokist saadi 8 ja servilt 5 punkti.

Pärnu alustas koosseisus: Jo Mauricio da Silva, Markus Uuskari, Boris Žuhhov, Gabriel Cavalcante, Toms Švans, Bogdan Mazenko, libero Silver Maar.

Gargždai algkoosseis: Šlomin, Katinas, Vincėlovič, Starkutis, Chmirov, Šchekalyuk, libero Sitnikas.

Avageimi esimene pool kulges tasavägiselt. Hea serviseeria tegi Šchekalyuk ja Šlomini rünnak andis Leedu klubile 14:11 edu ning Avo Keel võttis mõtlemisaja. Pärnu jäi tagaajarolli, kuni Uuskari viigini jõudis – 16:16. Ette pääses suvepealinna meeskond 18:17, ent otsustavate hetkedeni mindi punkt-punktis. Švansi kaks järjestikust punkti andsid Pärnule 22:20 edu, ent Gargždai viigistas 23:23. Geimpallini jõudis esimesena siiski Pärnu seisul 25:24, ent seda ei realiseeritud. Leedu klubi sai omakorda geimpalli seisul 26:25 ja see ka realiseeriti, geim seega Gargždaile 27:25.

Teises vaatuses pääses Pärnu juhtima 5:2, vastaste poolel pidi hüppeliigese vigastuse tõttu platsilt lahkuma Šchekalyuk. Švansi äss andis Pärnule 10:6 eduseisu ja Zuhhovi rünnak käristas vahe 11:6-le. Pika pallivahetuse lõpuks jõudis Gargždai punkti kaugusele (16:15) ja seejärel 16:16 viigini. Punktiga kaotusseisu jäädes kutsus Keel mehed platsi äärde. Geimi lõpp oli väga võitluslik mõlemalt poolt, ent Leedu klubi oli kindlam, võites selle vaatuse 25:22.

Kolmandas geimis selg vastu seina alustasid Keele hoolealused taas vihaselt, minnes juhtima 5:1, sundides vastast mõtlemisaega kasutama. Švansi temporünnak ja Cavalcante ässpalling käristasid vahe 10:2-le ja seda edu suudeti hoida ning geim kuulus Pärnule 25:15. Pärnu mehed on rünnakul tegutsenud ühtlaselt, Cavalcante arvel on 13 punkti, Mazenkonja Švans on toonud 9, Zuhhov 8 ja Uuskari 7 silma.

Neljas vaatus algas Pärnu mängijate poolt samuti hästi, kui Uuskari rünnakust haarati 7:2 eduseis. Geimi edenedes suudeti mängu kontrollida ja seda edu hoida ning 25:14 geimivõiduga viigistati seis 2:2. Nii pidi võitja selgitama viies vaatus.

Otsustav geim oli tasavägine, Uuskari viis oma meeskonna 5:4 ette ning Zuhhovi pommlöök suurendas vahe 6:4-le ja Austris Stals kasutas mõtlemisaega. Šlomini serviviga andis Pärnule 10:8 edu, sellele järgnes kaks Pärnu blokipunkti – 12:8. Geim Pärnule 15:10 ja mäng seega 3:2.