Paide, Oru ja Kose koolilapsed lustisid võrkpalliga tutvust tehes

Eesti Võrkpalli Liidu koolide külaskäigud jätkusid Paide Hammerbecki põhikoolis, Oru koolis ja Kose gümnaasiumis.

Paides olid lastele võrkpalliõpet jagamas ka Taltechi temporündaja Sten Perillus ning kohalikud tulevikutegijad, SK Tatsis mängiv Markus Salum ja esiliiga IM Sport/Järvamaa ründekahur Karl Jakobson. Oru ja Kose koolis viis tunni läbi Sten Perillus üksinda.

Paide Hammerbecki põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Ahto Salumi sõnul oli 2.-4. klassi õpilaste jaoks tegemist väga olulise sündmusega, millest kõneleb ka tõsiasi, et võimlasse kogunenud rohkem kui sajast lapsest kõik lõid näidistunnis kaasa ja lustisid koos tippvõrkpalluritega.

Positiivselt üllatas ka Paide laste uudishimu võrkpallurite suunas, sest tunni lõpus toimunud küsimustevoorus kerkis selline kätemeri, et kõik küsijad ei pääsenudki löögile. Kohal oli ka Paide võrkpallihing Piret Reinfeld, kes kiitis EVF-i ettevõtmist ja tõdes, et kui kasvõi üks laps tuleb ümbruskonna võrkpallitrennidesse, on see üritus oma ülesande täitnud.

Oru kooli kehalise kasvatuse õpetaja ning entusiastlik SK Neemeco noortetreener Madis Kesküla kinnitas, et tippvõrkpalli külaskäik tekitas lastes suurt elevust ja jutuainet jätkus lastel koolipäeva lõpuni. „Esimese ja teise klassi lapsed käisid minult küsimas, et miks nemad tunnis osaleda ei saa, aga seekord olid kohale kutsutud kolmandate ja neljandate klasside lapsed,“ ütles Kesküla.

Kose gümnaasiumis EVF-i tervitanud kohalik kehalise kasvatuse õpetaja Rassel Saluste rõhutas eeskujude tähtsust koolispordis ja tõdes, et treener Agur Asperki juhtimisel on ka Kose võrkpallielu õitsele löönud. Kõikides kolmes koolis kohal olnud Taltechi temporündaja ning algavaks kevadeks ka koondisekutse saanud Sten Perillus oli positiivselt üllatunud laste entusiasmist ja teotahtest.

Sten demonstreeris muuhulgas lastele tugevaid ründelööke ja hüppelt serve ning oli sunnitud kohalike laste soovil ka korvirõngasse võrkpalliga „pealt panema“ ja hüppevõimet demonstreerima. „Minu ajal küll lapsed niipalju ei julgenud küsida, aga siin uuriti kõike lemmikpuuviljadest kuni võrkpallurite palkadeni. Olen päevaga väga rahul,“ ütles Sten, kelle ranne ilmselt õhtuks valutas nendest sadadest autogrammidest, mis ta andma pidi.

Eesti Võrkpalli Liit jätkab külaskäike koolidesse juba õige pea.

Oru kool
Oru kool
Kose gümnaasium
Kose gümnaasium
Sten Perillus Paide Hammerbecki põhikoolis
Sten Perillus Paide Hammerbecki põhikoolis
Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: