Hollas ja Soomets saavutasid MK-etapil hõbemedali

Futures taseme MK-etapil Itaalias finaali jõudnud Heleene Hollas ja Liisa Soomets saavutasid kokkuvõttes hõbemedali.

A-alagrupis mänginud eestlannad võitsid esmalt 2:1 (21:19, 17:21, 15:13) tulemusega Läti paari Luize Skrastina ja Marta Ozolina. Alagrupi esikohta otsustanud kohtumises olid Hollas ja Soomets 2:0 (21:18, 21:19) resultaadiga paremad kodupubliku ees mänginud itaallannadest Valentina Calist ja Margherita Tegast, millega jõuti veerandfinaali.

Veerandfinaalis kohtus Eesti esindus B-alagrupis kolmanda koha teeninud Argentiina duo Cecilia Peralta ja Maia Najul Rosasega. Põnevusetenduses läks võitja selgitamiseks vaja kolme geimi, kui tasavägise vastasseisu kallutasid 2:1 (21:15, 19:21, 15:13) tulemusega enda kasuks Hollas ja Soomets. Eestlannade hea hoog jätkus ka poolfinaalis, kus kohtuti taaskord Cali ja Tegaga. Ka seekord ei loovutanud Hollas ja Soomets itaallannadele geimigi, võttes 2:0 (21:18, 21:18) võidu.

Finaalis on meie paari vastaseks Ameerika Ühendriikide duo Madelyne Anderson ja Molly Turner, kes alustasid turniiri kvalifikatsioonist. Avageim kuulus kindlalt 21:11 resultaadiga Andersonile ja Turnerile. Teine geim osutus tasavägisemaks, kuid ka see läks vastastele, kes teenisid 21:18 geimivõiduga turniirivõidu. Tulemused on nähtavad SIIN.

Liisa Soomets ja Heleene Hollas (Foto: cev.eu)