Optibet/Teras Beach Cupil näeb meeste esipaaride duelli juba veerandfinaalis, üllatajate jaks rauges

Täna peeti Kakumäel Optibet Rannaareenil Optibet/Teras Beach Cupi alagrupiturniir ning mängiti kaheksandikfinaalid.

Päeva alustasid 16 mees- ja naispaari. Meeste arvestuses eelmise etapi võitjad Lätist sellele etapile ei tulnud, samas naases vigastuspausilt viimaste aastate Eesti esiduo liige Mart Tiisaar. Koos Kusti Nõlvakuga vajasid nad edasipääsuks kolme mängu, kuna alagrupi võitja otsustanud kohtumises tuli tunnistada kogenud duo Urmas Piigi – Argo Araku 2:0 (16; 17) paremust. Tänaste tulemuste ja loosi kombinatsiooni tulemusena kohtuvad Nõlvak – Tiisaar peamiste koduste konkurentide Timo Lõhmuse – Dmitri Korotkoviga juba veerandfinaalis.

Kaheksandikfinaalis pakkusid eelmise etapi kordusetenduse Kaur Erik Kais – Rasmus Meius
ja Jaan Rebel – Cris-Karlis Lepp. Seekord võtsid esimesed revanši geimidega 2:0 (16; 19). Varasemalt olid Kais – Meius konkurentsist lülitanud eelmise etapi veerandfinalistid Karl Jaani – Karl Rinaldo.

Meeste veerandfinaalpaarid:

Urmas Piik – Argo Arak vs Kaur Erik Kais – Rasmus Meius
Karl Maidle – Siim Ennemuist vs Olivers Bulgacs – Davis Teteris
Kristaps Punculis – Arnils Relins vs Karmo Saviauk – Aleksei Povjakel
Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov vs Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar

Naiste turniiril segasid kaarte mitmed saalikoondise mängijad. Seejuures sattusid Julija Mõnnakmäe – Kristiine Miilen ning Eliise Hollas – Anett Hollas ühte alagruppi. Mainitud duod võtsid ka alagrupis kaks esimest kohta. Alagrupi võiduga tagasid koha veerandfinaalis õed Hollased.

Miilen – Mõnnakmäe pääsesid samuti veerandfinaali, alistades kaheksandikfinaalis samuti koondislastest koosneva paari Karolina Kibbermann – Ave Kuusk seisuga 2:0 (16; 16). Koondislastest tulvil alagrupis pidid kolmanda kohaga leppima eelmise hooaja Eesti meistrivõistluste pronksmedalistid Merilyn Jõearu – Maret Kuuse. Kaheksandikfinaalis tuli neil alla vanduda tugevale Läti paarile Kristine Briede – Marta Ozolina seisuga 0:2 (21; 16)

Esimesel etapil triumfeerinud Eesti esiduo Heleene Hollas – Liisa Soomets võitsid alagrupi just Briede – Ozolina ees, ent omavahelises mängus läks vaja kolmandat geimi. Otsustavas vaatuses siiski kindel 15:8 võit Eesti esipaarile.

Naiste veerandfinaalpaarid:

Jekaterina Kovalskaja – Ieva Vasiliauskaite vs Liina Kais – Kadi Kalm
Anett Hollas – Eliise Hollas vs Renate Pikk – Juudit Kure-Pohhomov
Inese Jursone – Liene Simkuse vs Kristine Briede – Marta Ozolina
Heleene Hollas – Liisa Soomets vs Julija Mõnnakmäe – Kristiine Miilen

Vaata kõiki tulemusi.

Veerandfinaalid algavad pühapäeval Optibet rannaareenil kell 10:00. Otsustavatest mängudest tehakse ülekanne Postimehe vahendusel.