Optibet naiste Balti liiga esimeses mängus tundis võidurõõmu Võru

Täna algas Optibet naiste Balti liiga uus hooaeg, kui omavahel kohtusid Eesti võistkonnad Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Audentes SG/Noortekoondis. Avageimi kaotanud Võru naiskond võitis seejärel kolm järgmist.

Võru esindus kaotas esimese geimi 15:25 tulemusega, kuid seejärel toodi mängu pööre – kodupubliku rõõmuks võideti teine geim 22:23 kaotusseisust 25:23, kolmas 25:19 ja neljas 25:18, mis tähendas võõrustajate 3:1 (15:25, 25:23, 25:19, 25:18) võitu. Kolm punkti saavutanud võrulannad võtsid ühtlasi sisse turniiritabeli esikoha, Audentes SG/Noortekoondis püüab punktiarvet avada homses kohtumise Tartu Ülikool/Bigbanki vastu.

Võitjate ridades tegi silmapaistva etteaste rünnakul 65-protsendilist efektiivsust (26-st 17) näidanud ja eksimatult tegutsenud Hanna-Liisa Ilves, kes kogus 17 punkti. Haide Haring toetas võõrustajaid 9 punktiga. Külaliste rünnakukoormust kandnud Carmel Vares sai 69 tõstet, millest realiseeris 25. Kokkuvõttes märgiti Varese arvele 27 (+15) punkti. Karlotta Kattai lisas 13 ja Kadri Kangro 11 punkti.

Audentes SG/Noortekoondis oli parem servi vastuvõtul (67%-54%), kuid rünnakul näitasid võistkonnad identset 31-protsendilist efektiivsust. Blokis oli punktidega 6-1 edukam Võru naiskond ja servil 9-6 Audentes SG/Noortekoondis. Servil patustasid külalised 15 ja võõrustajad 7 veaga. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Pühapäeval kell 13 võõrustab eelmise hooaja finalist Tartu Ülikool/Bigbank koduses Tartu Ülikooli Spordihoones Audentes SG/Noortekoondist. Otseülekandele saab kaasa elada sport.postimees.ee vahendusel. Lisaks kolmele nimetatud naiskonnale teeb Eesti võistkondadest Balti liigas kaasa ka TalTech/Tradehouse.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN