Omavahel kohtuvad Tartu Bigbank ja Pärnu jahivad esimest võitu, Pärnul kaks käiku juures

Meeste Balti liiga jätkub sel nädalavahetusel, 8. ja 9. oktoobril. Laupäeval kell 17.00 kohtuvad Pärnus sealne Pärnu Võrkpalliklubi ning Tartu Bigbank, samal ajal lähevad Jurmalas vastamisi RTU/Robežsardze/Jūrmala ja Daugavpilsi Universitāte/Ezerzeme. Eesti klubide mängu näitab ka Postimees.

Avamängus ei suutnud kumbki Eesti klubi edu saavutada, kui tiitlikaitsja Tartu jäi 2:3 alla Selver/TalTechile ja Pärnu kaotas 1:3 Barrus Võru Võrkpalliklubile. Nüüd tahavad mõlema meeskonna peatreenerid esimese võidu kätte saada.

Pärnu peatreener Toomas Jasminil on võrreldes avakohtumisega kaks käiku juures, sest meeskonna viimased täiendused Brasiiliast – temporündaja Arthur Henrique Silva Pereira ja nurgaründaja Luiz Henrique Damas – saavad meeskonda aidata. “Ainult trennide pealt on keeruline öelda, kuidas nad mängus hakkama saavad, aga mõlemad on sellised “harju keskmised” poisid, pole midagi väga säravat, aga pole ka midagi halba. Tartu vastu ma neilt suuri tegusid veel ei oota, eks me kõik peame veel üksteisega harjuma,” ütles Jasmin.

Peatreener ootab meeskonnalt võrreldes esimese mänguga paremat esitust kõiges. “Võru mängu pealt öeldes on meil parandamisruumi igas elemendis. Võtame punkti ja geimi kaupa neid mänge ja loodan oma asjad jooksma saada. Tartu on kindlasti selles paaris favoriit ja me peame end veidi ületama ja väga hästi õnnestuma, et neile vastu saada. Kindlasti tahavad nemad samamoodi pärast kaotust juurde panna ja võiduarvet avada. Meie võimalus tekib siis, kui nemad ei suuda oma kiiret mängu mängida ja asjad ei toimi nii hästi,” lisas peatreener.

Avakohtumises vedasid Pärnu rünnakuid Kaur Erik Kais ja Tony Tammiksaar, kes tõid vastavalt 13 ja 12 punkti, ent jäid efektiivuselt mõlemad miinusesse.

Tartu juhendaja Alar Rikberg pidas pärast kaotust meeskonnaga kohe ka koosoleku. “Seal rääkisime plaanid läbi. Meie mängus olid selged asjad, mis meil puudu jäävad. Mõni vaataja ehk märkas neid samuti, aga meeskonna sees on need kõigile selged, välja ma neid hetkel aga ei ütle. Ilusat mängu me Selveri vastu ei näidanud, olid mõned ilusad episoodid, kus meie üleolek ka selgelt välja tuli,” kommenteeris juhendaja.

Rikberg on Pärnu mängu eel ootusärev. “Esimeste mängude eel olin ootusärev, et kuidas kõik meeskonnad platsil välja näevad ja ootasin eeldatavalt tasavägist liigat, millele ka kinnitust sain. Nüüd olen ootusärev, millised on Pärnu uued mehed. Selge see, et neid toodi ikkagi otsustajaks ja see võiks nende mängu kardinaalselt muuta. Sams see on mõlemale brasiillasele siin esimene kohtumine ja usun, et neil läheb veel koostöö klappima saamiseks aega. See on meie eelis, et oleme põhikoosseisuga rohkem kokku saanud harjutada,” lisas Rikberg.

Tartu meeskonna avakohtumises Selver/TalTechiga säras enim temporündaja Mart Naaber, kes tõi 21 punkti (sh koguni 10 blokki) ja kelle efektiivsuse näitaja oli +20. Timo Lõhmuse arvele kogunes 19 silma. Suurim varu on meeskonnal aga diagonaaründaja Matej Šmidli panuse näol, kes tõi avakohtumises vaid 10 punkti ja vahetati pingile.

Pühapäeval kell 17.00 kohtuvad RTU/Robežsardze/Jūrmala ja SK Jēkabpilsi Lūši. Ükski Läti klubi enne nädalavahetust väljakul käinud pole.

Vaata tulemusi ja tabeliseisu. 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: