Norralastest olümpiavõitjad hoidsid Tiisaarele ja Nõlvakule pöialt: nad on tõeliselt mõnusad tüübid

Rooma rannavolle MM-il tiitlit jahtivad norralased Anders Mol ja Christian Sørum kiitsid Mart Tiisaart ja Kusti Nõlvakut ning ühtlasi ka MK-sarja taset.

Autor: Märt Roosna

Kuna venelastest tiitlikaitsjaid Oleg Stojanovskit ja Vjatšeslav Krassilnikovi Roomas ei ole ning Katarit esindavad Ahmed ja Sherif on konkurentsist langenud, siis on norralased selged peapretendendid. Mõistagi sooviksid nad auhinnakappi Tokyo olümpiamängude kuldmedali, MM-pronksi ja nelja EM-kulla kõrvale asetada ka MM-kulla. Siis oleks kogu juba täiuslik, ehkki Mol on alles 24 ja Sørum 26 aastat vana.

Veerandfinaalis alistasid nad 23:21, 21:13 brasiillased Alisoni ja Guto, kuigi olid avageimis taga 10:15. „Oli ülioluline võita see avageim,” lausus Mol pärast matši Volley.ee-le. „Olime nii pikalt maas, et olime juba usku kaotamas. Siis muutsime strateegiat ja see tõi edu. Siis lihtsalt jätkasime proovimist, suutsime hoida oma side-out’i ja saime algusega võrreldes parema rütmi sisse. Nad servisid väga tugevalt, eriti Guto.”

Mol sai kahel korral 36-aastasele vanameistrile Alisonile blokis käed ette, geimi lõpuks hakati serviga pommitama hoopis Gutot ja noorem mängija tegigi rünnakul saatuslikud vead. Kuna Alison oli juba avageimis üsna väsinud olemisega, puhkas punktide vahel, käed põlvedel, siis oli selge, kes teist geimi valitsevad.

Tänases poolfinaalis mängivad norralased brasiillaste André ja Georgega, teise finalisti selgitavad eilses veerandfinaalis eestlased üle mänginud brasiillased Renato ja Vitor Felipe ning Hollandi duo  Alexander Brouweri ja Robert Meeuwseni tulemusega 2:1 (16, -16, 12) alistanud ameeriklased Chaim Schalk – Theodore Brunner.

Üllatusi on MM-il olnud palju, sellist esikaheksat ei ennustanud enne turniiri algust ilmselt mitte keegi. „Olen nõus, on olnud palju üllatusi,” tõdes Mol. „See näitab, milline tase praegu on rannavõrkpallis. Suurepäraseid võistkondi on nii palju. Usun, et neid tiime, millel oli enne turniiri algust võimalus meistriks tulla, oli umbes 20. See näitab MK-sarja vägevat taset. Pead olema väga terav algusest peale, kergeid mänge polegi. Ei saa niisama lollitada ja mõelda, et jõuad poolfinaali.”

Pilvitu pole taevas ka olümpiavõitjate kohal, kuna kaitsemeest Sørumit on mõnda aega seganud õlavalu. Näiteks veerandfinaalis ta täie jõuga ei löönud peaaegu kordagi, ikka otsis pigem kavalaid ja ennustamatuid lahendusi. Samal põhjusel andsid norralased hiljuti Jurmala MK-etapil Tiisaarele ja Nõlvakule loobumisvõidu.

„Õlaga olen hädas juba paar kuud,” avaldas Sørum. „See läks järjest paremaks, kuid Jurmalas andis uuesti tunda. Pidime turniiri pooleli jätma, et valmistuda MM-iks. Nüüd on õlg märksa parem, oli väga hea, et võtsin Jurmalas endale need vabad päevad.”

Kas eestlaste edu MM-il oli teie jaoks üllatav? „Ma ütleksin, et olen natuke üllatunud, et nad jõudsid veerandfinaali,” tunnistas Mol eile enne Tiisaare ja Nõlvaku veerandfinaalmatši. „Aga nad on sel hooajal mänginud väga hästi ja näidanud, et on heas vormis. Nad on tõeliselt mõnusad tüübid, me kindlasti elame neile kaasa ja loodame, et nad jõuavad poolfinaali. See oleks väga vägev Eesti rannavõrkpallile ja võrkpallile üldse.”

„Kui nad mängivad, siis neil on väljakul nii lõbus. See ongi võtmetegur – nad mängivad, lõbutsevad ja naudivad. See on edu võti,” lisas Sørum.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: