Noore koosseisuga Eesti alustas Kuldliigat võiduga Hispaania üle

Eesti rahvusmeeskond alustas Euroopa Kuldliigat 3:0 (25:23, 25:16, 25:18) võiduga Hispaania vastu.

Eesti poolel jooksis väljakule üsna noor koosseis: Renet Vanker, Renee Teppan, Albert Hurt, Märt Tammearu, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, libero Silver Maar. Sidemängija koostöö toimis kenasti kõigiga ning Teppan kerkis 17 punktiga (+13) Eesti edukaimaks, Hurt lisas 14 punkti (+10), Tammearu 11 (+6) ja Tammemaa 10 punkti (+7).

Eesti vastuvõtt oli 56%, rünnakuid lahendati 60-protsendiliselt, blokiga saadi 9 punkti ja servil löödi 4 ässa (neist 3 läks Teppani arvele) ning eksiti 11 pallingul. Hispaania vastuvõtt oli 42%, rünnak 46%, blokist saadi 4 ja servilt 2 punkti (eksiti 7 pallingul). Hispaania resultatiivseim oli 12 punktiga (+9) Victor Perez.

Tänane mäng oli ühtlasi esimene tähtis kohtumine peatreener Cédric Énard´i jaoks, kes eelmisel aastal ja sel aastal on saanud meeskonda juhendada vaid kontrollmängudes. “Ootasin väga, et saaks sellist mängu juhendada. Eelmisel aastal selliseid võistlusi polnud. Olen õnnelik, et esimese ametliku mängu võiduga lõpetasime. Mehed on trennis vaeva näinud ja ootasin suure huviga, kuidas noored mehed hakkama saavad ja nad said suurepäraselt hakkama. Mängu algus oli küll veidi närviline, ent edasi läksid asjad sujuvamalt,” tunnustas peatreener Hurta (22), Tammearut (20), Vankerit (22) ja Maari (22). “Ka kogenumad mehed nagu Kreek ja Teppan toetasid noori hästi.”

“Me teenisime selle võidu igati ära, suutsime neid serviga surve alla panna ja bloki-kaitse toimis samuti ilusti. Eriti hea meel on kolmanda seti üle, kus oli tasavägine mäng ja suutsime oma hetke ära oodata.”

Mängu algus kulges tasavägiselt, hispaanlaste sidemängija Angel Trinidad de Haro hanitus viis külalised 14:12 juhtima ja Eesti oli tagaajaja rollis. Hurda blokk seadis jalule 17:17 viigi, ent uuesti pääses Hispaania eest 19:17. Teppani rünnakust jõuti viigini 22:22 ja hispaanlased kasutasid mõtlemisaega. 23:23 seisult tõi esimese matšpalli Teppan ning Tammearu lükkas seejärel Teppani servist võrgu kohale põrganud palli maha – geim Eestile 25:23.

Teise geimi keskel haaras mitme järjestikuse õnnestumise järel viiepunktilise edu Eesti (15:10). Vankeri blokipunkti järel kärises vahe juba 18:12-le ning seda edu enam käest ei antud, teine geim kuulus Eestile tulemusega 25:16.

Kolmanda vaatuse alguses jätkas võimsas hoos Teppan, kelle kahe ässa järel oli Eesti ees 4:2, ent õige pea läks Hispaania Francisco Iribarne ässa järel omakorda juhtima 6:5. Edasi mindi punkt-punktis, kuni Hurt viis Eesti 15:13 ette ning järgmise punkti tõi blokiga Vanker. Hurt käristas vahe juba viiepunktiliseks (22:17) ning geimi lõppu kontrollis kindlalt Eesti – lõpptulemuseks 25:18.

Täna Eesti kasuks 11 punkti toonud Märt Tammearu ütles, et tundis esimeses geimis küll ärevust, aga mängu edenedes see kadus. Tammearu tõi esile ka vanemate mängumeeste toetust, mis lubas noortel mängu nautida. “Selles mõttes on hea, et ma ei ole ainuke noor ja meie kõrval on vanemad, kes toetavad. Ütlen neile hea sõna, nad olid tõesti väga toetavad täna. Ja nii on väga mugav ja lust mängida,” sõnas Tammearu. Mängu murdehetkeks peab ta teist geimi, kus Eesti suutis suure edu saada.