Ilus nädalavahetus rannavolles: Nõlvak – Tiisaar ja Hollas – Soomets said MK-etappidel 4. kohad

Sel nädalal tegi Eesti parim meeste rannavolleduo Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar kaasa MK-sarja kõige tugevama taseme ehk Elite 16 etapil Lätis Jurmalas. Eesti naiste esipaar Heleene Hollas – Liisa Soomets mängis aga Leedus Klaipedas toimuval Future taseme etapil. Mõlemad paarid jõudsid välja pronksimatši, kus tuli siiski vastaste paremust tunnistada.

Nõlvak – Tiisaar alustasid alagrupiturniiri juba reedel, kui Brasiilia paarile Andre Loyola – George Souto Wanderley kaotati 1:2 (22:24, 21:18, 13:15). Täna alistati teises alagrupimängus aga austerlased Robin Seidl – Philipp Waller 2:0 (21:18, 21:18) ning kolmandas mängus andsid norralased Anders Mol – Christian Sorum eestlastele vigastuse tõttu loobumisvõidu.

Nõlvak – Tiisaar said lõpuks alagrupis brasiillaste järel teise koha ning pääsesid seega veerandfinaali. Seal alistati hollandlased Varenhorst – Van de Velde 2:0 (21:178, 21:16). Poolfinaalis saadi Katari duolt Ahmed – Cherif 0:2 (11:21, 14:21) kaotus ja nii mängiti pühapäeval pronksile juba tuttavate brasiillaste Andre – George´iga. Selle kohtumise kaotasid eestlased 1:2 (17:21, 21:18, 13:15) ning tasuks seega tugevaima taseme MK-etapi 4. koht. Juba järgmisel nädalal alustavad Nõlvak – Tiisaar MMi Roomas.

Vaata tulemusi.

Hollas – Soomets alustasid Future taseme etappi samuti põhiturniirilt, kus esimeses alagrupimängus oli eestlannade vastaseks Poola paari Agata Ceynowa – Patrycja Jundzill. Selle mängu võitsid eestlannad 2:0 (21:18, 21:16).

Seejärel kohtuti õhtul Leedu paariga Monika Paulikiene – Erika Kliokmanaitega, kellest saadi jagu 2:1 (22:20, 18:12, 15:12). Nii said Hollas – Soomets alagrupis esimese koha ja pääsesid otse veerandfinaali.

Veerandfinaalis alistati 2:0 (21:17, 21:16) leedulannad Dumbauskaite – Grudzinskaite ja nii pääseti poolfinaali, kus vastaseks Sloveenia paar Kotnik – Lovsin. Poolfinaalis jäid tulemusega 2:1 (21:17, 18:21, 11:15) sloveenlannad. Nii said ka Hollas – Soomets mängida pronksi eest, kus mindi vastamisi ameeriklannade Gaffney – Turneriga, kes said Eesti parimast naispaarist jagu 2:0 (22:20, 21:19). Seega teenisid Hollas – Soomets Future taseme MK-etaipil hinnalise neljanda koha.