Narva noored lähevad teist aastat järjest eestikeelsetesse võrkpallilaagritesse

Eesti Võrkpalli Liit korraldab koostöös Integratsiooni Sihtasutuse, Kultuuriministeeriumi ja SK Tatsiga juba teist aastat järjest Narva noortele võrkpalluritele suvelaagrid Säreveres ning Kuimetsas.

Esimene laagrivahetus Narva noori võrkpallureid sõidab treenerite Viktoria Prussakova, Galina Alfjorova ja Aleksei Bogdanovi juhtimisel Säreverre juba 25. juunil.

EVF-i noortetöö arendusjuhi Rando Soome sõnul on laagrite eesmärgiks aidata Ida-Virumaal ja Tallinnas õppivatel venekeelsetel noorvõrkpalluritel, treeneritel ja kehalise kasvatuse õpetajatel paremini lõimuda Eesti võrkpallieluga. “Teema on eriti aktuaalne, kuna 2021. aasta sügisel Tallinnas toimuvate võrkpalli Euroopa meistrivõistlute raames plaanime koostöös Euroopa Võrkpalli Liidu CEV-iga viia Eesti koolidesse uue võrkpallialase õppekava ning kaasata sellega aktiivselt ka Ida-Virumaa koolid, õpetajad ja treenerid,” sõnas Soome.

Laagrite eesmärgiks on integreerida Ida-Virumaa võrkpallinoori ühtse Eesti võrkpallipere liiikmeks ning aidata eestikeelsetes laagrites kaasa ka keeleõppele ja uute sõprussidemete loomisele.

Narva tüdrukute treeneri Viktoria Prussakova sõnul ootavad nii lapsed kui ka treeneid Säreverre minekut pikisilmi. “Eelmine aasta näitas, et sellistes ühistes laagrites õpivad Narva lapsed lisaks võrkpallile ka eesti keelt ja treenerid ammutavad ka uusi trenniideid,” ütles Prussakova ning rõõmustas ka selle üle, et laagripäevadeks, 25.-30. juunini lubab Särevere kandis päikselist ilma.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: