Naiste Meistriliigas selgusid veerandfinaalpaarid

Täna tõmmati joon alla naiste Meistriliiga põhiturniirile, kui kavas oli viimane mäng. Ühtlasi selgusid veerandfinaalpaarid.

Enne tänast kuuendal kohal paiknenud Viljandi Metall vajas koha võrra tõusmiseks tänasest kohtumisest võitu, millega viljandlannad said suuremate probleemideta hakkama. Kodusaalis mänginud Audentese SG/Noortekoondis kogus avageimis 18, teises 22 ja kolmandas 11 punkti, mis tähendas Viljandi naiskonna 3:0 (25:18, 25:22, 25:11) võitu.

28 tõstet saanud ja neist 21 realiseerinud (75%) Kertu Laak kogus lisaks viis serviässa, mis kokkuvõttes tähendas 26 punkti. Vaid korra servil ja korra rünnakul eksinud Laak näitas silmapaistvat kasutegurit +24. Sonja Siimson ja Carmel Vares rõõmustasid kodupublikut 8 punktiga.

Viljandlannad olid paremad kõikides peamistes statistilistes näitajates, eriti selgelt rünnakul (52%-33%) ja serviässade arvestuses (13-6). Mängu kordus on leitav SIIN. Tänase võiduga kuuendalt kohalt viiendaks kerkinud Viljandi Metall kogus 16 punkti, põhiturniiri kolmandana lõpetanud Audentese SG/Noortekoondis teenis 27 punkti.

Põhiturniiri kaks paremat ehk Tallinna Ülikool/Kikas ja Tartu Ülikool/Bigbank tagasid koha poolfinaalis. Kahe võiduni peetavas veerandfinaalseerias läheb põhiturniiri kolmas Audentese SG/Noortekoondis vastamisi kuuendaks platseerunud Rae Spordikool/VIASTONiga, teises paaris kohtuvad põhiturniiri neljas BARRUS/Võru Võrkpalliklubi ja viies Viljandi Metall. Põhiturniiri seitsmes TalTech/Tradehouse ja kaheksas TBD-Biodiscovery Tartu mängivad kahe võiduni toimuvas 7.-8. koha seerias.