Naiste Meistriliiga poolfinaalseeriates on oodata viimaste aastate tasavägiseimat heitlust

Naiste Meistriliigas on kätte jõudnud otsustavad mängud, kui neli konkurentsi jäänud võistkonda selgitavad kaks finalisti. Kahe võiduni peetavates poolfinaalseeriates lähevad kokku Tallinna Ülikool/Kikas ja Viljandi Metall ning Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis. 

Kui eelnevate aastate poolfinaalide eel on olnud Viljandi Metalli, Kohila Võrkpalliklubi, TalTech/Tradehouse`i või Tartu Ülikool/Bigbanki näol kindel favoriit, siis sellel aastal keegi teistest peajagu üle ei ole olnud. Põnevat heitlust on oodata Tartu Ülikool/Bigbanki ja Audentese SG/Noortekoondise vahel, kes tänavusel hooajal on kohtunud kolmale korral. Kahel korral jagus võidurõõmu Tartu võistkonnale, korra oli võidukas Audentese SG/Noortekoondis. Balti liiga põhiturniiri omavahelised vastasseisud (mis ühtlasi kuulusid Eesti meistrivõistluste arvestusse) lõppesid koduvõistkonna paremusega – Tartu esindus võttis 3:1 ja Audentese SG/Noortekoondis 3:0 võidu. Lisaks mindi vastamisi Eesti karikavõistluste finaalis, kus 3:0 tulemusega olid paremad tartlannad.

Teises poolfinaalpaaris kannab favoriidikoormat Tallinna Ülikool/Kikas, kes põhiturniiril võitis Viljandi Metalli 3:0 resultaadiga. Põhiturniiri teises kohtumises andis Tallinna võistkond pärast esikoha kindlustamist viljandlannadele 3:0 loobumisvõidu.

Kui Tallinna Ülikool/Kikas ja Tartu Ülikool/Bigbank tagasid koha poolfinaalis vastavalt põhiturniiri esimese ja teise kohaga, siis põhiturniiri kolmas Audentese SG/Noortekoondis ja viies Viljandi Metall pidid nelja parema hulka jõudmiseks olema edukad kahe võiduni peetud veerandfinaalseerias. Audentese SG/Noortekoondis võitis seal 3:1 ja 3:1 Rae Spordikool/VIASTONi. Viljandi Metall oli 3:2 ja 3:1 tulemusega parem põhiturniiri neljandast Barrus/Võru Võrkpalliklubist.

Tallinna Ülikool/Kikas võõrustab Viljandi Metalli kolmapäeval kell 19 ja Tartu Ülikool/Bigbank Audentese SG/Noortekoondist neljapäeval kell 19 (otseülekanne on nähtav SIIN). Uuesti kohtutakse laupäeval kell 13 Viljandi Kesklinna koolis ja pühapäeval kell 17 Audentese spordihoones (otseülekannet saab vaadata SIIN). Vajadusel kolmandad kohtumised on kavas 20. märtsil kell 18 Tallinna Ülikooli spordisaalis ja 21. märtsil kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones. Käimasoleval nädalal tehakse algust ka 5.-6. koha ning 7.-8. koha seeriaga.

 

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: