Naiste meistri selgitavad Tallinna Ülikool/Kikas ja Tartu Ülikool/Bigbank

Esmaspäeval selgus naiste Meistriliiga finaalpaar, kui põhiturniiri parima Tallinna Ülikool/Kikase kõrval kindlustas koha esikohamängudel põhiturniiri teine Tartu Ülikool/Bigbank, kes lülitas edasisest konkurentsist Audentese SG/Noortekoondise. 

Kahe võiduni peetud poolfinaalseeria otsustavas kolmandas kohtumises mängis Tartu Ülikool/Bigbank kodupubliku toetusel Audentese SG/Noortekoondise esimeses geimis üle 28:26 ja teises 25:23 tulemusega. Seejuures oli külalistel avageimis enda servil kasutada kolm geimpalli, kuid tartlannadel õnnestus need kõik neutraliseerida. Kolmandas oli võõrustajate ülekaal juba selge, kui 25:20 paremusega saavutati 3:0 (28:26, 25:23, 25:20) mänguvõit.

Suurepärase etteaste teinud Ingris Suvi lahendas 14 rünnakut ning lisas ühe bloki- ja kolm servipunkti, panustades võitu 18 (+16) punkti. Suvi rünnakuefektiivsus oli seejuures 58%. Ingrid Kiisk toetas võitjaid 15 ja Eliise Hollas 13 punktiga. Külaliste poolel oli parimas hoos 16 punkti toonud Eva Liisa Kuivonen. Karlotta Kattai assisteeris 11 ja Liisbet Pill 10 punktiga.

Pallingu vastuvõtul 49-protsendilist täpsust näidanud Tartu naiskond realiseeris rünnakuid 37-protsendiliselt. Tallinna võistkonna samad näitajad olid vastavalt 44% ja 34%. Servipunkte märgiti võõrustajate arvele üheksa ja kaotajate kontosse kuus. Mängu saab uuesti vaadata SIIN.

Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis kohtusid tänavusel hooajal kokku kuuel korral, millest neli lõppesid Tartu naiskonna võiduga. Viimati oli Tartu naiskond Eesti meistrivõistlustel kahe parema hulgas esindatud 2019. aastal, kui finaalseerias mängiti üle TalTech/Tradehouse ja saavutati kuldmedal.

Kolme võiduni peetav finaalseeria Tallinna Ülikool/Kikase ja Tartu Ülikool/Bigbanki vahel algab juba 23. märtsil kell 19 Tallinna Ülikooli spordisaalis. Samuti kolme võiduni mängitavas pronksmedaliseerias kohtuvad põhiturniiri kolmas Audentese SG/Noortekoondis ja viies Viljandi Metall, esimene vaatus toimub Audentese spordihoones 22. märtsil kell 19.

 

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: