Naiste koondis jäi kordusmängus alla Austriale, B-koondis kaotas Lätile

Täna pidasid taas kontrollmänge meie naiste koondis ja järelkasvukoondis. Rahvusnaiskond jäi Paides toimunud kohtumises 0:3 (28:30, 18:25, 21:25) alla Austriale, kellest eile saadi jagu 3:1.

Peatreener Alessandro Orefice andis täna rohkem mänguaega vahetusmängijatele. Eesti resultatiivseimaks kerkis 11 punktiga (+4) Nette Peit, 8 punkti panustasid nii Kadi Kullerkann (+0) kui seekord nurgaründajana tegutsenud Nora Lember (-1). Austriale tõi Kora Schaberl 14 punkti (+5).

Eesti jäi täna kindlalt alla blokis – 3 vs 10, servil lõid eestlannad 4 ässa (12 viga) ja austerlannad 5 ässa (12 viga). Vastuvõtt oli parem Austrial – 32% vs 28% ning rünnakuid lahendasid edukamalt Austria mängijad – 41% vs 39%.

Järgmisel nädalal peab rahvusnaiskond suve viimased kontrollmängud, kui Tallinnas Sõle soprdihoones kohtutakse kahel korral Ukrainaga. 

12.08 kell 18:00 Eesti – Ukraina (Sõle SH, Tallinn)

13.08 kell 15:00 Eesti – Ukraina (Sõle SH, Tallinn)

Kogu statistika: 

B-koondis kohtus teistkordselt Lätiga

Eesti B-koondis pidas täna samuti teise kontrollkohtumise Läti A-esindusega ning sai 0:3 (11:25, 16:25, 18:25) kaotuse. Lisageimi võitis 25:14 samuti Läti naiskond.

Eesti resultatiivseim oli täna 8 punktiga (-5) Maren Mõrd, 5 punkti (-3) lisas Kelly Metsamärt ning 4 punkti (+1) Mirjam Karoliine Kask. Lätile tõi Megija Dambrehte 11 punkti (+4).

Eesti naiskonna vastuvõtt oli 44%, rünnakuid lahendati vaid 17-protsendiliselt, blokiga teeniti 7 ja serviga 3 punkti (vigu tehti pallingul 10). Läti vastuvõtt oli 43%, rünnak 48%, blokiga teeniti 10 punkti ning servil löödi 16 ässa (eksimusi kogunes 25).

Peatreener Marko Mett sõnas kontrollmäge ja kogu järelkasvukoondise laagrit kokku võttes, et projekt oli igati õnnestunud. “B-koondise projekt täitis oma eesmärgi. Kõik kolmenädalases laagris osalenud 15 noort võrkpallurit said Läti naiste rahvuskoondise vastu käe valgeks. Lisaks hindamatu kogemuse, motivatsiooni ja inspiratsiooni tulevikus võrkpallimänguga edasi tegelemiseks. Kõiki, keda järelkasvukoondises näha tahtsin, paraku kaasata ei saanud. Peamisteks loobumise põhjusteks olid töökohustused ja soov keskenduda rannavõrkpallile,” sõnas Mett.

“See, et meil on suvel 30 naist töös, on hindamatu väärtus meie võrkpalli tulevikule. B-koondise mängijad said lisaks näha ja tunda, kuidas treenitakse rahvusnaiskonnas, sest koondise peatreener Alessandro Orefice oli ka B-koondise juures tegev. Lisaks tahan tänada kõiki treenereid, kes olid Paides meie võrkpalli tulevikutegijaid treenimas – Raigo Tatrik, Margit Keerutaja, Tanel Peelo, Janis Sirelpuu ja ÜKE-treener Raigo Koodres,” lisas Mett.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: