Naiste karikavõitjaks krooniti Tartu Ülikool/Bigbank!

Tartu ülikooli spordihoones toimunud Eesti naiste karikavõistluste finaalis kohtusid Tartu Ülikool/Bigbank ja eelmise aasta hõbeda võitja Audentese SG/Noortekoondis. Tulemusega 3:0 (25:21, 25:20, 25:11) jäi peale Tartu naiskond, võites seega hooaja esimese tiitli.

Audentese naiskond pole kunagi karikavõitjaks tulnud, Tartu teenis tiitli viimati aastal 2018.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis täna Ingrid Kiisk, kelle arvele kogunes 17 punkti (+8), Ingris Suvi lisas 9 (+4) ja Laura Reiter ning Eliise Hollas kumbki 8 silma (+4 ja +5). Tartu naiskonna vastuvõtt oli 47%, rünnakuid lahendati 52-protsendiliselt, blokist saadi 8 ja servilt samuti 8 punkti (3 ässa said kirja nii Kiisk kui Suvi) ja eksiti 13 servil.

Audentese naiskonna edukaim oli rünnakul Eva Liisa Kuivonen, tuues 13 punkti (+1), 6 punkti (+4) panustas Liisbet Pill ja 4 punkti (-4) Nora Lember. Audentese vastuvõtt oli 36 ja rünnak 30%, blokipunkte teeniti 5 ja servil löödi 2 ässa ning eksiti 10 pallingul.

Tartu naiskonna peatreeneri Hendrik Rikandi jaoks oli see esimene karikavõit naiskonna eesotsas. Ta tõdes, et nuriseda pole põhjust, sest naiskond pidas plaanist kinni ja tegutses väga ühtselt. “Ei saa öelda, et see finaal nüüd nii igav oli – oli päris häid pallivahetusi ja ise mängisime kohati päris hästi. Selleks, et ise hästi mängida peab ka vastane midagi hästi tegema ehk nad sundisid meid selleks. Statistikas pea iga number meie kasuks, kui suudame rünnata 52-protsendiliselt, siis oleks ikka väga nukker kaotada,” rääkis Rikand.

Vaata Hendrik Rikandi pikka intervjuud:

Teist aastat järjest karikavõistlustel hõbeda teeninud Audentese SG/Noortekoondise peatreener Andrei Ojamets ütles, et lootis küll enamat, kuid noorele naiskonnale on raske väga suuri etteheiteid teha. “Et ma oleks nüüd hirmus pettunud, seda kindlasti mitte. Aga lootused kindlasti olid natukene teistsugused. Meie oleme alles kõik õppijad, nii et jah, oleks tahtnud paremat tulemust, aga see tulemus on täna päris loogiline,” sõnas peatreener.

Vaata Andrei Ojametsa pikka intervjuud:

Mängu käik:

Tartu algkoosseis: Ann Starkopf, Ingris Suvi, Laura Reiter, Ingrid Kiisk, Mari Arak, Eliise Hollas, libero Kristi Nõlvak.

Audentese algkoosseis: Häli Vahula, Nora Lember, Eva Liisa Kuivonen, Sonja Siimson, Anu Talvar, Liisbet Pill, liberod Kadri Kangro ja Janelle Leenurm.

Kohtumise algus kulges tasavägiselt, kuni kodunaiskond 12:9 ette pääses, sundides vastase esimest mõtlemisaega kasutama. Andrei Ojametsa hoolealused jõudsid 12:12 viigini, ent uuesti rebis Tartu ette 17:12 ning sellest kaotusseisust Audentes enam välja tulla ei suutnud. Avageim kuulus seega Tartule tulemusega 25:21.

Teist geimi alustasid tartlannad selgelt paremini, minnes Ingrid Kiiski serviässa järel ette 11:6 ning kasvatades Eliise Hollase punktist edu juba 16:9-le, mispeale võttis Ojamets taas mõtlemisaja. Hendrik Rikandi juhendatav Tartu naiskond liikus kindlalt geimivõidu suunas ja kuigi Audentes suutis mitu geimpalli päästa, olid kogenumad tartlannad selles vaatuses paremad 25:20. Audentese rünnakuid vedas suuresti Eva Liisa Kuivonen, kes on kahe geimiga toonud 12 punkti, Tartu tegutses võistkondlikumalt, 10 punktiga oli kahe geimi järel resultatiivseim Kiisk.

Kolmas vaatus kulges taas Tartu dikteerimisel. Vastase 7:4 eduseisul püüdis Ojamets veel mängu päästa ning kutsus Audentese mängijad platsi äärde mõtlemisajale. Ent järgmise punkti tõi Mari Arak Tartule ja õige pea kasvatas Kiisk edu 12:6-le. Ei suutnud noorem naiskond enam oma mängu leida ning Tartu võitis kolmanda geimi tulemusega 25:11 ning kogu kohtumise seega 3:0.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: