Naiste karikavõistlustel hakatakse finaliste selgitama

Teisipäeval saab avavile naiste karikavõistluste esimene poolfinaalseeria, milles lähevad vastamisi esiliigas mängiv Dorpat/Tartu vald/TKSK ja TBD Pharmatech/Kastre. Teises paaris hakkavad finalisti selgitama Rae Spordikool/VIASTON ja tiitlikaitsja TalTech. Kõikidest poolfinaalmängudest teeb otseülekande Postimehe spordiportaal.

Poolfinaalide eel võib favoriitideks pidada TBD Pharmatech/Kastret ja TalTechi, kellest teine on oma poolfinaalvastast tänavusel hooajal juba võitnud.

Esimesena hakkavad finalisti selgitama Lõuna-Eesti võistkonnad Dorpat/Tartu vald/TKSK ja TBD Pharmatech/Kastre. Eesti meistrivõistlustel on TBD Pharmatech/Kastre seitsmest mängust võitnud kaks, paiknedes kuuendal kohal. Esiliigas ainsana kaotuseta püsiv Dorpat/Tartu vald/TKSK on võitnud kõik viis mängu.

Karikavõistluste poolfinaali jõudmiseks pidi Dorpat/Tartu vald/TKSK olema parem Barrus/Võru Võrkpalliklubist. Ülesandega edukalt hakkama saanud Dorpat/Tartu vald/TKSK võttis nii kodusaalis kui võõrsil 3:1 võidu. TBD Pharmatech/Kastre oli eelringis 3:1 ja 3:0 tulemusega parem Viimsi/Tallinna Ülikoolist. Veerandfinaali avamängu Viljandi Metalli vastu võitis TBD Pharmatech/Kastre 3:1 resultaadiga. Viljandis toimunud kordusmängus vajas Tartu naiskond edasipääsuks kaht geimivõitu ja sellega saadi teise geimi lõpuks edukalt hakkama –  kuigi kohtumise lõpus särasid tablool Viljandi esindus 3:2 võidunumbrid, tagas poolfinaalkoha Tartu võistkond.

Rae Spordikool/VIASTONiga vastamisi minev TalTech on Balti liigas võitnud kõik seitse ja Eesti meistrivõistlustel viis kohtumist. Rae Spordikool/VIASTON on Balti liigas kaheksast kohtumisest enda kasuks kallutanud kolm ja Eesti meistrivõitlustel kõik neli mängu. Karikavõistluste veerandfinaalseerias mängis TalTech 3:1 ja 3:0 tulemusega üle Tartu Ülikool/Bigbanki, Rae Spordikool/VIASTON pidi edasipääsuks mõnevõrra rohkem pingutama – Audentese SG/Noortekoondist võideti kodusaalis 3:1 ja võõrsil samuti 3:1 resultaadiga.

Novembri alguses toimunud omavahelises matšis napsas Rae Spordikool/VIASTON favoriidilt geimi, tunnistades kodusaalis mänginud TalTechi 3:1 (25:19, 25:23, 21:25, 25:21) paremust. Kui servi vastuvõtul olid mõnevõrra täpsemad võitjad (positiivne vastuvõtt TalTechil 35% ja Rae esindusel 29%), siis rünnakul olid võistkonnad võrdsed – mõlemad naiskonnad lõid punktiks 34% rünnakutest. Blokis oli seitsme punktiga parem TalTech, kelle arvele kogunes 17 blokipunkti.

Dorpat/Tartu vald/TKSK ja TBD Pharmatech/Kastre alustavad kahemängulist seeriat teisipäeval kell 19.30 Lähte Spordihoones. Korduskohtumine leiab aset 6. detsembril kell 19.30 Tartu Ülikooli Spordihoones. TalTech ja Rae Spordikool/VIASTON mängivad esimest korda 30. novembril kell 17.30 Jüri spordihoones, teistkordselt minnakse vastamisi 6. detsembril kell 19 TalTechi Spordihoones. Kõik poolfinaalmängud on otseülekandena nähtavad siin.

Edasipääseja selgitamisel vaadatakse karikavõistlustel esmalt võitude ja seejärel punktide arvu (3:0 ja 3:1 edu annavad võitjale kolm punkti, 3:2 võitjale kaks ja kaotajale ühe). Kui võidud ja punktid on võrdsed, selgitab edasipääseja kuldne geim. Finaal toimub 16. detsembril Pärnu spordihallis.