Audentese SG/Noortekoondis võttis avamängus kindla võidu

Naiste Eesti karikavõistlustel algas täna neljas veerandfinaalseeria, kui kahemängulise seeria avavaatuses kaotas Barrus/Võru Võrkpalliklubi Audentese SG/Noortekoondisele.

Kodupubliku ees mänginud Võru esindus jäi esimeses geimis alla 14:25 ja teises 20:25 tulemusega. Tasavägiseimaks kujunes kolmas geim, kus võõrustajad teenisid 23 punkti. Carmel Vares tõi 3:0 (25:14, 25:20, 25:23) võidumängus Audentese SG/Noortekoondisele avageimis 8 ja lõpuvileks 16 punkti, lahendades rünnakuid 40-protsendiliselt. Nora Lember lisas võitjatele 14 punkti. Võõrustajate poolel kogunes Salme Adeele Hollase kontosse 11 ja Hanna-Liisa Ilvese arvele 9 punkti.

Audentese SG/Noortekoondis võidu võtmeks kujunes rünnak, kui punktiks löödi 37% sooritustest. Võrulannade rünnakuefektiivsus oli 24%. Servil 13 korral eksinud võitjad lõid 13 seviässa, kaotajatele kogunes servil kaheksa eksimust ja kuus ässa.

Tegemist oli Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Audentese SG/Noortekoondise tänavuse hooaja teise omavahelise kohtumisega, kui oktoobri alguses peetud Optibet Balti liiga mängus võttis 3:1 võidu koduväljakul mänginud Võru esindus. Poolfinalist selgub 17. novembril kell 18.45 Audentese spordihoones algavas teises kohtumises. Võrulannad peavad edasipääsuks võtma 3:0 või 3:1 võidu ja seejärel võitma ka kuldse geimi.

Koha nelja parema seas on kindlustanud TalTech/Tradehouse ja Viljandi Metall ning poolfinaalkohale on lähedal veerandfinaalseeria esimese mängu võitnud Rae Spordikool/VIASTON. Rae Spordikool/VIASTON ja TBD Pharmatech Tartu kordusmäng on kavas 20. novembril kell 13 Jüri spordihoones. Tartu võistkond vajab edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu ja seejärel paremust kuldses geimis. Ülejäänud tulemused tagavad poolfinaalkoha Rae Spordikool/VIASTONile.