Naiste järelkasvukoondis lõpetas treeninglaagri, uuesti kogunevad A- ja B-koondised juulis

Eesti rahvusnaiskonna jaoks lõppes suve esimene pool pärast Euroopa Hõbeliiga turniiri, ent järelkasvukoondis ja ka mitmed põhikoondise liikmed jätkasid treeningutega Kalevi spordihallis kuni 17. juunini.

Naiste koondiste treenerite juhendamisel peeti lisaks trennidele omavahel ka mõned treeningmängud.

Nüüd tehakse väike paus ja uuesti kogunetakse 14. juulil Paides, seejärel kolitakse augusti alguses Tartusse. Samaaegselt on töös nii A-koondis kui B-koondis, lisaks korraldatakse Türil ühislaager noortekoondistele.

Kõik laagrites toimuvad treeningud on Eesti treeneritele avatud.

Peatreener Lorenzo Micelli sõnul on tehtud töö vilja kandnud ja noored sammu edasi teinud. “Lisaks noortele on laagris treeninud ka mõni kogenum mängija, sest mõne puhul katsetame uut positsiooni ja osadel on lihtsalt vaja treenida, et oma taset tõsta. Eriti noorte jaoks on need kaks nädalat olnud väga õpetlikud, oleme lisaks pallitrennidele teinud palju videovaatamisi ning teinud ka individuaalseid trenne. Nad on tohutult arenenud ja saanud juurde uusi teadmisi. Esimene nädal oli neile kindlasti raske, sest uut infot oli palju. Aga trennides on kõik kõvasti pingutanud ja usun, et neil on siit palju kaasa võtta,” ütles Micelli.

“See seltskond on rahvusnaiskonna tulevik ja peame neile järk-järgult nö suurt võrkpalli tutvustama. Oleme tehnilistele detailidele väga palju tähelepanu pööranud ja loodan, et teatud asjad ka kinnistuvad ja juulis ja augustis saame juba siit edasi minna. Ja loodan, et nad ka klubides sama joont hoiavad ja õpitut kasutavad. Ma kutsun siinkohal ka kõiki Eesti noortetreenereid meie trennidesse Paides ja Tartus,” lisas peatreener.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: