Naiste Eesti meistrivõistluste pronksmedal kuulub tänavu Tartu Ülikool/Bigbankile

Naiste Eesti meistrivõistluste pronksmedal kuulub tänavu Tartu Ülikool/Bigbankile, kes saavutas kahe võiduni peetud seeria kolmandas mängus üldvõiduks vajamineva teise võidu. Audentese SG/Noortekoondis pidi seekord leppima neljanda kohaga.

Mäletatavasti kaotas Tartu naiskond koduväljakul toimunud pronksiseeria avalahingu 2:3, kuid võitis võõrsil peetud teise kohtumise 3:1 tulemusega. Täna toimunud kolmandas vastasseisus saavutas kodusaalis mänginud Tartu esindus 3:1 (-18, 21, 19, 24) võidu. Seejuures omasid külalised neljandas geimis seisul 24:23 geimpalli, kuid kolme järjestikuse punktivõiduga kindlustasid võõrustajad endale pronksmedali.

16 rünnakut lahendanud Annabel Huik tõi võitjatele 16, Ingrid Kiisk 14 ja Ingris Suvi 11 punkti. Külaliste poolel oli parimas hoos Eva Liisa Kuivonen, lõpetades mängu 16 punktiga. Kätriin Põld lisas oamdele 15 (+12), Maren Mõrd 13 ja Ragne Rahuoja 12 punkti.

Tartlannad jäid täna tõsiselt hätta pallingu vastuvõtul, kui endale lasti lüüa 14 ässa ja näidati vaid 24-protsendilist efektiivsust. Audentese SG/Noortekoondise sama näitaja oli 35%, endale lasti lüüa kolm ässa. Rünnakul oli protsentidega 33-31 parem Tartu võistkond. Blokis saavutasid võitjad kaheksa ja kaotajad seitse punkti. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Naiste Meistriliiga pronksmedaliseeria tulemused:

3. aprill kell 16 Tartu Ülikooli Spordihoone. Tartu Ülikool/Bigbank – Audentese SG/Noortekoondis 2:3 (25:22, 25:20, 19:25, 19:25, 8:15)

7. aprill kell 19 Audentese Spordihoone. Audentese SG/Noortekoondis – Tartu Ülikool/Bigbank 1:3 (25:14, 25:27, 14:25, 26:28)

10. aprill kell 13.30 Tartu Ülikooli Spordihoone. Tartu Ülikool/Bigbank – Audentese SG/Noortekoondis 3:1 (-18, 21, 19, 24)