Nädal piiri taga: Vanker sai Belgias kirja esimese täismängu, Tammearu naasis vigastuspausilt

Aasta esimene täispikk nädal tõi väljakule mitmed eestlaste koduklubid, osades liigades kestab veel mängupaus. Enim andsid põhjust rõõmustamiseks Belgia liiga tulemused.

Henri Treiali ja Renet Vankeri koduklubi Maaseiki Greenyard ei suutnud Belgia meistriliigas 2:1 eduseisu võiduks vormistada, kui tasavägises kohtumises tunnistati Leuveni esinduse 3:2 (25:23, 24:26, 16:25, 25:20, 15:12) paremust. Treial tegi kaotajate poolel kaasa kogu kohtumise ning tõi viis rünnaku- ja ühe blokipunkti. Vanker sekkus mängu neljandas geimis ja statistikasse märget kirja ei saanud. Nädala teises vastasseisus mängis Greenyard 3:1 (25:18, 25:20, 17:25, 25:17) üle Waremme VBC. Taaskord kogu kohtumise kaasa teinud Treial realiseeris kümnest tõstest koguni kaheksa ja lisas võitu ühe blokipunkti. Täismängu sai kirja ka võitjate rünnakuid dirigeerinud Vanker, kes tõi lisaks põhitööle ühe rünnakupunkti. Mängu kordus on nähtav SIIN. Vigastuspausilt naasnud Märt Tammearu aitas Roeselare Knacki 3:0 (25:16, 33:31, 25:19) võiduni Leuveni üle. Algusest lõpuni Knacki esindanud Tammearu sai 22 tõstet, millest punktivõiduga lõppesid 13 (59%). Lisaks tõi eestlane ühe blokipunkti ja näitas kasutegurit +12. Knack hoiab 19 punktiga esikohta ja Greenyard 17 punktiga teist kohta.

Poola Plusligas olid edukad nii Timo Tammemaa koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia kui Robert Tähe Belchatówi Skra. Resovia võitis kodusaalis esmalt 3:0 (31:29, 25:22, 25:14) tulemusega Kert Toobali kunagise koduklubi Olsztyni Indykpol AZSi ja seejärel 3:1 (21:25, 25:18, 33:31, 25:22) resultaadiga  Katowice GKSi, Tammemaa jäi mõlemas kohtumises pingile. Skra alustas aastat 3:1 (25:22, 23:25, 25:22, 25:20) võiduga Lubini Cuprumi üle, misjärel oldi 3:1 (25:23, 21:25, 28:26, 28:26) paremad Olsztyni Indykpol AZSist. Täht tuli Cuprumi vastu esmakordselt platsile kolmandas geimis ja alustas neljandat juba algkoosseisus, lahendades seitsmest rünnakust ühe. Mängus Olsztyni meeskonnaga sai Eesti koondislane platsile neljandas geimis, kui kolmest rünnakust lõppesid punktivõiduga kaks. Lisaks lõi Täht kaks serviässa, lõpetades kohtumise seega nelja punktiga. Skra on turniiritabelis neljas ja Resovia kuues.

Türgi meistriliigas kaotasid Renee Teppan ja Tokati Plevnes 0:3 (22:25, 20:25, 20:25) Sorguni meeskonnale, eestlane väljakule ei pääsenud. Plevnes hoiab tabelis 12. kohta.

Soome Mestaruusliigas pidi Kristo Kollo koduklubi Akaa-Volley leppima kaotusega, jäädes 0:3 (22:25, 15:25, 20:25) alla  Sastamala VaLePale. Kahes esimeses geimis Akaa-Volleyt aidanud Kollo kogus 6 punkti. Soome naiste meistriliigas sai Silvia Pertensi tööandja LiigaPloki kirja 1:3 (14:25, 25:19, 16:25, 15:25) kaotuse Puijo naiskonnalt. Pertens panustas kaotajate tulemusse 10 punkti.

Poola esiliigas sai Raner Vassiljevi juhendatav Wroclawi Gwardia 0:3 (23:25, 20:25, 16:25) kaotuse Września Krispolilt ja on tabelis seitsmes. Iraanis pidas kaks viiegeimilist lahingut Markkus Keele tööandja Sirjani Fooladi, kes esmalt võitis 3:2 tulemusega Marivani ja seejärel kaotas 2:3 Rafsanjanile. Turniiritabelis paikneb Sirjan kümnendal real.

Liis Kullerkann jäi pingile, kui tema koduklubi Pays d’Aix Venelles võitis Prantsusmaa kõrgliigas 3:0 (25:19, 31:29, 25:16) resultaadiga St-Raphaël`i naiskonna. Meeste meistriliigas oli Arago de Sete kogu mängu kaasa teinud Ardo Kreegi kuue punkti toel 3:1 (27:25, 14:25, 28:26, 25:17) üle Toulouse`ist. Šveitsis sai Laura Partsi koduklubi Zesar-VFM 3:1 (25:16, 21:25, 25:20, 25:21) võidu Cheseaux` üle, Parts tõi võitjatele 3 punkti.