Tallinna Ülikool vajas vapralt võidelnud Selver Tallinn Spordikooli võitmiseks viit geimi

Meeste esiliiga esimeses poolfinaalmängus Tallinna Ülikooli ja Selver Tallinn Spordikooli vahel läks võitja selgitamiseks vaja viit geimi. Teises paaris alustavad laupäeval finaalkoha püüdmist põhiturniiri kolmas ja teine võistkond – vastavalt Viljandi Võrkpalliklubi ja BMF/ Rakvere Võrkpalliklubi.

Põhiturniiri parim Tallinna Ülikool alustas kahe võiduni peetavat poolfinaalseeriat raske võiduga, mängides Tallinna Ülikooli spordisaalis 3:2 (25:21, 23:25, 25:15, 22:25, 15:12) tulemusega üle põhiturniiri neljandana lõpetanud Selver Tallinn Spordikooli. Tanel Uusküla tõi võitjatele 16 ja Sten Vahtras kaotajatele 24 punkti. Mängu kordus on nähtav siin.

Põhiturniiri omavahelistes mängudes võttis Tallinna Ülikool nii kodusaalis kui võõrsil 3:1 võidu. Seeria teine mäng on kavas 25. märtsil kell 13 Sõle spordihoones.

Teises poolfinaalpaaris selget favoriiti ei ole, kui Viljandi Võrkpalliklubi ja BMF/Rakvere Võrkpalliklubi põhiturniiri omavahelistes mängudes jagus võidurõõmu mõlemale võistkonnale. Rakvere meeskond saavutas Viljandis toimunud vastasseisus 3:0 võidu, Rakveres jäi omakorda 3:2 tulemusega peale tiitlikaitsja Viljandi. Esmalt minnakse 25. märtsil kell 18 vastamisi Viljandi spordihoones ja seejärel 1. aprillil kell 14 Rakveres Spordihoones.

Poolfinaalseeriates osutuvad võitjateks kaks võitu saavutanud meeskonnad, vajadusel kolmandad kohtumised toimuvad 30. märtsil Tallinna Ülikooli spordisaalis ja 2. aprillil Rakvere spordihoones. EstNor/Kiili saavutas tänavu 5., EMÜ/Structura 6., Audentese SG/Noortekoondis 7., Danpower/Võru Võrkpalliklubi 8., AB Premium/Rae vald 9., IMsport/Tür 10., Põltsamaa Võrkpaliklubi 11. ja Bigbank/Kambja 12. koha.