Mati Vetevoolu mälestusturniiri võitsid Hollas – Soomets ja Kais – Meius

Sel nädalavahetusel Kloogarannas toimunud Kiirkasiino rannavolle suvetuuri neljanda etapi, Mati Vetevoolu mälestusturniiri finaalis alistasid Heleene Hollas – Liisa Soomets Liisa-Lotta Jürgensoni ja Eva Liisa Kuivoneni ning Kaur Erik Kais – Rasmus Meius Urmas Piigi ja Siim Ennemuisti.

Naiste poolfinaalid üllatusi ei pakkunud – Heleene Hollas ja Liisa Soomets alistasid noortekoondise duo Karlotta Kattai – Liisa Põldma 2:0 (21:11; 21:12), Liisa-Lotta Jürgenson ja Eva Liisa Kuivonen jõudsid finaali 2:0 (21:13; 21:14) võiduga Annemar Neiland – Merike Erriti üle. Kuigi mõlemas poolfinaalis võidutsesid favoriidid, osutasid nii Kattai – Põldma kui Neiland – Errit vastastele geimide keskpaikadeni südilt vastupanu, ent siis läksid tulevased finalistid oma teed.

Kullamatši Eesti parima rannavollepaari Hollas – Soometsa ja möödunud nädalal U-20 EM-il neljanda koha teeninud Jürgenson – Kuivoneni vahel võitsid selge paremusega põhiliselt rahvusvahelisel areenil võistlevad Hollas – Soomets tulemusega 2:0 (21:14, 21:10). Jürgenson – Kuivonen tegid Kloogarannas tänavuse karikasarja parima tulemuse, sest kui Tartus võideti Jazz Pesulad Cupil kolmas koht, siis järgnenud Leclerc Baby Cupil langeti konkurentsist veerandfinaalis.

Kolmanda koha omanike selgitamiseks läks tarvis kolme geimi, kui 2:1 (21:13, 15:21, 15:10) paremuse panid maksma kogenumad Neiland – Errit. Liisa Soometsa hoolealused teenisid Mati Vetevoolu mälestusturniiri pronksise autasuga käesoleva suve teise pjedestaalikoha – naised olid kolmandad ka Kiirkasiino suvetuuri avaetapil Rakveres.

Meeste seas edenesid finaali Mart ja Rein Tiisaare tulemusega 2:0 (21:15, 23:21) alistanud Kaur Erik Kais – Rasmus Meius ning Urmas Piik ja Siim Ennemuist, kes võitsid 2:0 (21:19, 21:15) Kaspar ja Kaarel Pomerantsi. Publikule pakkus palju põnevust just teine, Pomerantside ja Piik – Ennemuisti vaheline kohtumine, kus sai näha tasavägist mängu ning pikki ja võitluslikke pallivahetusi. Mängus toimus murre teise geimi keskel, kui Ennemuist säras blokis ning Piik, kes jäi esimeses geimis rünnakute lahendamisel pisut hätta, leidis taas võrgu kohal kindluse.

Finaalis ei andnud Kais/Meius Piigile ja Ennemuistile sõnaõigust – servijoone taga särasid nii Kais kui Meius ning kui teise geimi alguses jäädi mõnepunktilisse kaotusseisu, siis Kaisi pallinguässad tõid nooremad mehed tagasi mängu, tasuks 2:0 (21:15, 21:18) võit ja turniiri triumf.

Meeste kolmanda koha kohtumine oli vendade Pomerantside ja Tiisaarte duell, kust väljusid võitjatena tulemusega 2:0 (21:19, 21:17) Mart ja Rein Tiisaar.

Turniiri väärtuslikemateks mängijateks valiti Heleene Hollas ja Kaur Erik Kais.

Mati Vetevoolu mälestusturniiri kohtumiste vahel toimus pühapäeval peaväljakul ka King of The Court turniir nais- ja meespaaridele, kes lõpetasid suvetuuri neljanda etapi 5.-12. kohal. Vaatemängulise ja tempoka võistluse võitjateks krooniti Marily Lass – Merilyn Jõearu ja Mihkel Nuut – Karl Maidle.

Lisaks pakkusid publikule meelelahutust šõumängu raames väljakule jooksnud Rivo Vesik – Hendrik Toompere jr ja Sten Esna – Kristjan Kangur, sõbraliku lahingu võitsid tulemusega 2:0 Vesik ja Toompere.