Mart Naaber Hispaanias: suur elumuutus, pidev tähelepanu ja lennuhirm

Sel hooajal Hispaania kõrgliigasse siirdunud 212 cm pikkune Eesti rahvusmeeskonna temporündaja Mart Naaber rääkis volley.ee-le CV Terueli meeskonnast, suurest elumuutusest ja tähelepanu täis elust Hispaania väikelinnas.

Naaber võitis uue meeskonnaga kohe ka esimese tiitli, kui enne liigahooaja algust toimunud Hispaania superkarika finaalis alistati 3:0 Unicaja de Almeria. Algkoosseisu kuulunud eestlane sai kirja 7 punkti.

“Finaalis koostöö sidemängijaga veel ülemäära hästi ei sujunud, aga küll see paraneb. Mulle on ka õlg valu teinud, sest hooajaeelsed trennid olid rasked ja pikad, kaks ja pool tundi hommikul ja õhtul. Nüüd on koormused all ja olukord muutub paremaks. Lisaks on abi olnud nõelravist,” rääkis Naaber.

Terueli meeskonna taset peab Naaber üsna sarnaseks oma varasemate tööandjate Bigbank Tartu ja Akaa-Volley omaga. “Tase on sama nagu mu eelmistes klubides, ka neis meeskondades on head tiimid olnud. Mänguliselt sobib mulle siin, treener on samuti meeldiv ja Hispaaniasse tulekuga olen rahul.”

Hispaania keelt Naaber veel ei mõista. “Inglise keelt väga ei osata, ses osas on veidi harjumatu. Aga treener oskab inglise keelt ja tõlgib mulle, trennides probleeme pole. Kui linnatänaval inimesed rääkima tulevad, siis on küll keeruline, sest mitte midagi ei saa aru ja siis lihtsalt naeratan, sest hispania keeles oskan öelda vaid “si-si”,” ütleb mängija, kes torkab Hispaania tänavapildis teravalt silma nii oma pikkuse kui heleda naha ja juuste tõttu. “Kui tiimikaaslasega linnas oleme jalutanud, siis ta ütles, et kas ma ise ka tunnen, kuidas kõik mind vaatavad.”

Naabri elus toimus septembris suur ja tore elumuutus, kui ta sai pisitütre isaks. Intervjuu toimumise ajal polnud ta veel tütart näinud, sest kaasa sünnitas Eestis. “Varsti tulevad nad siia, siis saan last ka käes hoida ja jõuab see kõik päriselt kohale. Hea meel on muidugi ja ootan esmakohtumist väga,” sõnas mängumees.

Koroonaviiruse tõttu kehtivad Hispaanias ranged piirangud, ent publik on seni ka mängudele lubatud. “Mask peab väljas liikudes ees olema, poodi ilma ei lubata, ega see meeldiv pole, aga elab üle. Väikestes kohtades nagu siin on siiski rahulik, suurlinnades Madridis ja Barcelonas on olukord hull. Meie mängudele on ka publik lubatud, ent hajutatuse tõttu pole sellist ühtsust nagu tavaliselt. Samas nad teevad ikka häält ja omasid toetatakse hästi.”

Et riik on suur, tuleb mängudele enamasti lennukiga reisida, mis pole Naabri jaoks kõige meeldivam kogemus. “Ei istu mulle see lendamine, ei tunne end mugavalt. Mallorcale mängule lennates oli tuuline ilm ja väike lennuk kõikus korralikult, tõmbas seest õõnsaks ikka. Aga tuleb hakkama saada,” lisab võrkpallur, kes on Terueli liigas kahe võiduni aidanud. Liigatabelis on Teruel täisedu 6 punktiga kolmandal kohal.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: