Lätist jagu saanud Eesti läbis Kuldliiga alagrupi täiseduga

Meeste koondis pidas Lätis Liepajas viimase alagrupimängu Euroopa Kuldliigas, kohtudes Avo Keele juhendatava Lätiga. Tulemusega 3:0 (25:20, 25:17, 25:16) jäi peale Eesti. Pääsu Kuldliiga finaalturniirile kindlustas Eesti juba eilse võiduga Belgia üle. Finaalturniir toimub 19.-20. juunil Belgias Kortrijkis.

Eesti alustas täna koosseisus Renet Vanker, Renee Teppan, Stefan Kaibald, Märt Tammearu, Henri Treial, Andri Aganits, libero Silver Maar. Ühtegi vahetust ei tehtud ja see seltskond tüüris Eesti üsna veenva võiduni.

Eesti resultatiivseimaks kerkis Renee Teppan 14 punktiga (+9), 12 punkti (+3) panustas Stefan Kaibald ja 11 (+7) silma Märt Tammearu. Eesti vastuvõtt oli 49%, rünnakuid lahendati 52-prosendiliselt, blokiga teeniti 9 punkti ning servil löödi 8 punkti (eksiti 11 pallingul). Läti edukaim oli 10 punktiga (+3) Kristaps Platacs, lätlaste vastuvõtt oli 30%, rünnak 34%, blokipunkte kogunes 5 ja ka servil löödi 5 ässa ning tehti 13 viga.

Eesti lõpetas A-alagrupi liidrina 17 punktiga, kõik kuus mängu võideti. Belgial on teisena 13 punkti, Hispaanial kolmandana 6 punkti ja Lätil jäi punktiarve avamata.

Täna Eesti meeskonna Läti vastu võidule aidanud Renee Teppan rääkis noorte meeskonnakaaslaste esitusest, võttis kokku 6 võiduga lõppenud alagrupiturniiri ja vaatas ette Kuldliiga finaalturniirile. “Noorte poolt tahaks rohkem näha julget tegutsemist: midagi otseselt ju kaalul polnud, võis ju proovida ja hullu ka ajada, keegi poleks pahandanud. Võitsime küll, aga mingitel kohtadel oleks võinud julgemalt tegutseda,” sõnas Teppan. “Kuidagi pidasime rasked mängud ka vastu ja selline meeskonna ühtne tegutsemine läbi kogu nädalavahetuse. Palju oli vahetusi ja kes sekkusid mängu, tõid ka enerigat. Tihedust jagus ja see on hea. Parandamisruumi on kindlasti siin ja seal,” lisas ta.

Renee Teppani pikk intervjuu:

Peatreener Cédric Énard ütles, et tahtis, et nooremad mehed ise raskest hetkest üle saaksid. “Edasipääs oli juba kindel, seega otsustasin mängitada neid, kel rohkem kogemusi vaja on. See pole mängijatele lihtne, kui sa pole seni turniiril palju mänginud ja mina tahan ikka võitu. Esimeses geimis olin pisut pahane, sest midagi juhtus ja mängijad ei reageerinud sellele. Tahtsin, et nad ise sellest olukorrast välja tuleksid, mitte vahetusi teha. Õnneks geimi lõpus saime minema ja asjad hakkasid laabuma. Olen kokkuvõttes rahul, sest me võitsime ja nad said hakkama,” sõnas juhendaja.

“Usun, et oleme hetkel siin, kus vaja. Enne finaalturniiri peame mingite väiksemate vigastuseprobleemidega tegelema, aga meil on peaaegu kaks nädalat sinna aega, loodetavasti saame kõik korda. Loodan, et saime kahest turniirist piisavalt enesekindlust.”

Mängu käik:

Eesti alustas täna koosseisus Renet Vanker, Renee Teppan, Stefan Kaibald, Märt Tammearu, Henri Treial, Andri Aganits, libero Silver Maar. Ardo Kreek vigastas eile kergelt põlve ning oli täna üles antud liberona, platsile teda siiski ei lubatud.

Eesti läks esimest geimi Aganitsa bloki järel 8:3 juhtima ning võrreldes varasemate mängudega oli algus igati korralik, ent geimi keskel anti initsiatiiv vastasele ning Läti viigistas 14:14. Geimi lõpus pääsesid Avo Keele hoolealused Edvarts Buividsi ässa järel omakorda kolmepunktilisse eduseisu 19:16 ja Cedric Enard kasutas mõtlemisaega. Eesti jõudis Kaibaldi hea serviseeria toel 19:19 viigini ning suutis geimi lõpu ikkagi enda kasuks pöörata, tulemuseks 25:20.

Teine vaatus kulges tasavägiselt kuni Vanker lõi serviässa, viies oma meesknna 11:7 juhtima ja Keel kasutas mõtlemisaega. Teppan kasvatas vahe 14:9-le ja sellest lätlased enam välja tulla ei suutnud. Geim Eestile 25:17.

Kolmandas geimis haaras Eesti meeskond Teppani rünnakute järel 13:7 eduseisu ning ka seda geimi kontrolliti kindlalt lõpuni. Lõpptulemus 25:16 ja mäng Eestile 3:0.

Päeva esimeses mängus alistas Belgia 3:0 Hispaania.