Laste võrkpallisuvi tõi ala juurde sadu uusi väikseid harrastajaid

Koostöös Eesti Võrkpalli Liidu, kohalike omavalitsuste ja Swedbankiga sündinud laste liikumisprojekt “Võrkpallisuvi 2021” tõi paarikümnes Eesti omavalitsuses võrkpalli juurde sadu uusi väikseid harrastajaid.

“Võrkpallisuve populaarsus ületas kõiki ootusi. On väga hea meel, et saime tasuta treeningutega innustada lapsi ka suvel liikuma ja võrkpalliga lähemat tutvust tegema. Loodetavasti leiavad suviti võrkpallitrennides osalevad lapsed ka sügisel tee oma kodukoha lähedal olevatesse treeningrühmadesse,” ütles EVF-i noortetöö arendusjuht Rando Soome.

Tartu Ülikooli kolmandal kursusel treeneriks õppiva ja Võrus lastele suvetrenne andnud Priit Tiganiku sõnul arenes ta selle suve jooksul ka ise. “Oli õpetlik kogemus tegeleda samal ajal nii poiste kui tüdrukutega ja hakata neile nullist peale võrkpalli aluseid õpetama,” ütles enda tulevikku võrkpallisaalides nägev Tiganik.

Võru treeningute tipphetkeks jäi kohtumine kodulinna külastanud Eesti koondise põhiründaja Robert Tähega, kes tegi lastega treeningu kaasa, jagas neile näpunäiteid ja kõneles oma mängijatee algusest. Lisaks Tähele oli lastel üle Eesti võimalik kohtuda ka teiste meie tippvõrkpalluritega – Rakveres käis kohal Robert Viiber, Tartus Martti Juhkami, Kärdlas Stefan Kaibald, Viljandis Andres Toobal ja Argo Arak, Jõgeval Alex Saaremaa ja Mart Naaber, Lähtel Oliver Venno ning Kadrinas ja Sõmerul Rauno Tamme. Lisaks viis Saaremaa lastele suvel trenne läbi praegu EM-i koondisse kuuluv Karli Allik.

„Trennid ei olnud ainult töö ja töö“

Väikeses Võru valla Orava alevikus, kust on pärit ka Andri Aganits, osales suvetrennides kümmekond last. “Kohale tuldi ka kaugemalt,” muheleb kohalik võrkpalli maa sool Vendu Suurmann. Üheks aktiivsemaks võrkpallikeskuseks kujunes Kadrina vald, kus suve jooksul käis treeningutelt läbi tublisti üle paarikümne lapse. Trenne läbi viinud vennad Oliver, Jürgen ja Gustav Lankei kiitsid nagu ühest suust suvist ettevõtmist ning kinnitasid, et paljud lapsed leiavad ka sügisel tee kogenud Jaan Rummi treeningrühmadesse.

Noorukese Jürgen Lankei sõnul pani suvine trennirütm neid nuputama pidevalt lastele uusi harjutusi. “Et tegime vendadega trenni vaheldumisi, said ka lapsed erinevaid ülesandeid,” sõnab Lankei. Terve suve Kadrinas treeningutel osalenud 11-aastane Gertrud Kaubi võttis rõõmuga vastu uudise suviste trennide kohta. “Alguses mõtlesin küll, et ei jaksa minna, aga siis läksin ja oli väga tore,” ütles eelmisest sügisest vanaisa õhutusel võrkpallitrennidega liitunud Gertrud, kes leidis trennist ka mitmeid uusi sõpru.

Hakkaja võrkpallipiiga sõnul sobis talle suvetreeningutel valitsenud sõbralik ja mõnus atmosfäär. “Treenerid meeldisid, ei olnud ainult töö ja töö, vaid nad tegid ka ise kaasa ja võtsid vabamalt,” kiidab Gertrud vendi Lankeisid. Suve jooksul õppis Gertud paremini selgeks altsöödu tehnika ja sai ka oma ründelööki paremaks lihvida.

Viljandi judoka leidis suvel võrkpalli

Kui Gertrud oli aasta võrra võrkpalli harrastanud, siis Viljandis Margit Keerutaja juhitud suvetreeningutega liitunud 14-aastane Anelle Mets tegi võrkpalliga esmatutvust alles “Võrkpallisuve” projekti raames.

Rohkem kui pooltosinat aastat Viljandis judoga tegelenud ja oma vanuseklassis Eesti meistrivõistlustel lausa kolmanda koha saavutanud Anelle sõnul võlus võrkpall teda nõnda ära, et sügisel plaanib ta liituda lisaks judole ka kohaliku võrkpallitrenniga. “Treener oli väga sõbralik ja kuigi alguses oli raske, siis suve lõpupoole läks kõik juba palju kergemaks,” ütles ta. Anelle sõnul oli tal võrkpallitreeningutes kuhjaga kasu ka oma judo taustast. “Jalgade töö ja vastupidavus on mul head,” kiitis ta oma teiselt lemmikalalt saadud füüsilist põhja.

EVF tänab kõiki “Võrkpallisuvi 2021” raames kaasa löönud omavalitsusi ja Swedbanki toetuse eest.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: