Laste võrkpallisuvi pakkkus mängurõõmu nii algajatele kui edasijõudnutele

Koostöös Eesti Võrkpalli Liidu, kohalike omavalitsuste ja Swedbankiga teist aastat järjest toimunud laste liikumisprojekt “Võrkpallisuvi 2022” tõi kümnekonnas Eesti omavalitsuses võrkpalli juurde mitmeid uusi väikseid harrastajaid.

Swedbanki abil soetati lastele suvetreeninguteks kvaliteetseid võrkpalle ja EVF-i toetusel said treenijad endale selga ka Võrkpallisuve särgid. EVF-i noortetöö arendusjuhi Rando Soome sõnul leidsid paljud omavalitsused keerulisest majandusolukorrast hoolimata võimaluse laste treeninguid omalt poolt toetada.

„Juba teist suve järjest saime tasuta treeningutega innustada lapsi ka suvel liikuma ja võrkpalliga lähemat tutvust tegema. Loodetavasti leiavad suviti võrkpallitrennides osalevad lapsed ka sügisel tee oma kodukoha lähedal olevatesse treeningrühmadesse,” ütles Soome.

Üheks aktiivsemaks võrkpallikeskuseks kujunes ka tänavu Kadrina vald, kus suve jooksul osales treeningutel umbes paarkümmend last. Trenne läbi viinud Oliver Lankei kiitis suvist ettevõtmist ja kinnitas, et paljud lapsed leiavad ka sügisel tee kogenud Jaan Rummi treeningrühmadesse.

Lankei sõnul pani suvine trennirütm neid nuputama pidevalt lastele uusi harjutusi. “Trennid õnnestusid hästi, õpilased kordasid vana ja õppisid ka palju uut võrkpalli kohta. Iga treeningu üheks osaks oli üks või mitu jõuharjutust keharaskusega, sidusin need kokku võrkpalliga ning lastele väga meeldis,“ ütles noor treener ja kinnitas, et nende poolne soov on ka järgmisel aastal taolist üritust korrata.

EVF tänab kõiki “Võrkpallisuvi 2022” raames kaasa löönud omavalitsusi ja Swedbanki toetuse eest.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: