Kuimetsas selgusid istevõrkpalli Eesti meistrid: tiitleid jagati kolmes arvestuses

Kuimetsa Spordihoones peeti ajaloo teised Eesti meistrivõistlused istevõrkpallis, kus meistritiitleid jagati kolmes arvestuses: naiste, meeste ja segavõistkondadele.

Turniiril olsales kuus meeskonda, viis naiskonda ning viis segavõistkonda.

Meeskondade turniiril mängisid kõik võistkonnad kõik omavahel korra läbi ning meistriks krooniti täisedu viie võiduga meeskond Sideout. Neli võitu teeninud Kalevipoeg pälvis hõbeda ning pronksise autasu teenis ATO SK.

Kõige tihedam rebimine käis proksi nimel, kus kolm võistkonda sai kirja kaks võitu. R2K teenis kahe võiduga 6 punkti ja sai seega viienda koha. ATO SK ning METSV kogusid võrdselt 7 punkti ja määravaks sai omavaheline mäng, mille oli 2:1 seisuga võitnud ATO SK, mis kindlustas neile pronksmedali. Sel korral võiduta jäänud, kuid tasavägiseid geime mänginud Saaremaa VK Fännide meeskond saavutas kuuenda koha.

Meeste turniiri järjestus:

 1. Sideout (Karl Stamm, Meelis Stamm, Karmo Stamm)
 2. Kalevipoeg (Kalev Ross, Ivar Liiv, Marco Kaare, Margus Hoop)
 3. ATO SK (Paul Mihkel Maasalu, Ranel Rahuoja, Karl Grüner, Oskar Härmaste)
 4. Me ei tulnud siia võitma! (Raido Seppam, Tiit Savason, Jürgen Norak, Andres Kärner)
 5. R2K (Rait Metsaste, Raigo Strastin, Karel Lumik)
 6. Saaremaa VK Fännid (Marko Saar, Boris Lehtjärv, Filipp-Georg Uus)

Naiskondade turniiril mängisid samuti kõik võistkonnad kõigiga läbi ning täisedu nelja (3:0) võiduga saavutas esikoha Terase naiskond. Teiseks tuli kolme tasavägise mänguvõiduga Sparta naiskond ning pronksi võitis kaks võitu saavutanud ATO SK. Neljanda kohaga pidi leppima väga tasavägiseid mänge pidanud ning mitmeidki geimivõite saanud naiskond Sideout. Vieenda koha sai ühe geimivõiduni jõudnud A-Rühm naiskond.

Naiste turniiri järjestus:

 1. Teras (Anna Helena Liiv, Ülle Olli, Laura Milk)
 2. Sparta (Annika Loper, Anett Karjamaa, Tatjana Puzõnja)
 3. ATO SK (Kärolin Kiin, Kadri Grüner, Lydia Helene Teder)
 4. Sideout (Kertu Stamm, Kerda Stamm, Raini Stamm)
 5. A-Rühm (Ave Oad, Monica Vainola, Merle Paas)

Segavõistkondade arvestuses mängisid viis võistkonda samuti korra omavahel läbi. Nelja võiduga tuli pärast pingelist 2:1 seisuga lõppenud finaalmängu Eesti meistriks võistkond Teras. Neile järgnes  Sideout ning kolmandaks tuli võistkond Segamini. Neljas oli Kalevipoeg ning viies ATO SK.

Segavõistkondade üldjärjestus:

 1. Teras (Ülle Olli, Laura Milk, Margus Hoop, Rait Metsaste, Raigo Strastin, Karel Lumik)
 2. Sideout (Karl Stamm, Karmo Stamm, Meelis Stamm, Kertu Stamm, Kerda Stamm, Raini Stamm)
 3. Segamini (Annika Loper, Anett Karjamaa, Tatjana Puzõnja, Raido Seppam, Tiit Savason, Jürgen Norak, Andres Kärner)
 4. Kalevipoeg (Ave Oad, Monica Vainola, Ivar Liiv, Anna Helena Liiv, Marco Kaare, Kalev Ross)
 5. ATO SK (Kärolin Kiin, Kadri Grüner, Lydia Helene Teder, Ranel Rahuoja, Karl Grüner, Oskar Härmaste)
Istevõrkpalli Eesti meistrid selgusid Kuimetsas. Foto: Tarmo Tomson

Kahe meistritiitliga päeva lõpetanud Ülle Olli tõi välja eduka turniiri võtmekohad. “Võidu aitas tuua terav ja tugev serv ning mõtestatud platsimäng. Lisaks veel toetav ja hästi ühtehoidev võistkond nii nais- kui segavõistkonnas. Päeva teisel poolel hakkas istmik tunda andma. Pole ju harjunud tunde istudes võrkpalli mängima. Turniir oli kokkuvõttes väga äge, oli palju häid emotsioone ja positiivsust. Suur tänu korraldajatele ja sponsoritele, kes olid võitjatele suured auhinnakotid teinud!” kommenteeris Olli.

Turniiri parimaks blokeerijaks valitud Karel Lumik tõdes, et kuigi seekordsel turniiril veel kõik ideaalselt ei õnnestunud, on tegu põneva alaga. “Meeskonna tulemuse võib kirjutada vähese kogemuse ja minimaalse kokkumängu arvele, me ei saanud end kohe käima. Segaturniirile läksime peale juba palju kindlamatena ja parema mängutunnetusega ja kui siia punti lisada veel äsja meistritiitliga pärjatud naised, siis oli kohustus naistele duubel vormistada,” sõnas Lumik ja tõi välja istevõrkpalli eripära. “Istevõrkpall on midagi teistsugust meie harjumuspärasele võrkpallile, kus kõige raskem on sundida ennast istuma. Tänud suurepärase turniiri eest ja kohtumiseni järgmisel aastal. Kes ei ole veel istesvõrkpalliga tutvust teinud, siis soovitan! Väga mõnus on!” lisas mängija.

Võistkonnad valisid ise ka turniiri parimaid:

Parim naismängija: Laura Milk

Parim meesmängija: Meelis Stamm

Parim parasportlane: Ivar Liiv

Parim servija: Margus Hoop

Parim ründaja: Karl Stamm

Parim blokeerija: Karel Lumik

Universiaalseim mängija: Raido Seppam

Lahedaim mängija: Monica Vainola

Eesti Võrkpalli Liit tänab koostööpartnereid ja sponsoreid, kes katsid auhinnalaua: Eesti Paralümpiakomitee, ATO Spordiklubi, Rapla Vald, Aura, Tradehouse, Veskimati ja BarBar Rockiklubi.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: