Kolme geimpalli omanud TalTech jätkab punktita

TalTech/Tradehouse omas tänases Balti liiga mängus Riia Võrkpallikool/LU vastu mitmeid geimpalle, kuid kuue mängu järel on tiitlikaitsjal endiselt nii geimivõitude kui punktiarve avamata. Nädalavahetusel toimub Eestis neli Balti liiga mängu.

Viie 0:3 kaotuse järel kodupubliku ees esimesi punkte jahtinud TalTech tegi südika partii, kuid 0:3 (26:28, 16:25, 23:25) kaotusest lätlannade Riia Võrkpallikool/LU vastu Eesti võistkonnal pääsu ei olnud. Seejuures jõudis TalTech avageimis 24:22 seisul kahe ja 25:24 seisul ühe geimpallini, kuid ühtegi neist Eesti võistkond realiseerida ei suutnud.

TalTechi poolel oli parimas hoos Eliisa Peit, kes jäi 12 punkti juures 11-ga plussi. Seejuures tõi Peit pooled punktid blokis. 12 punkti märgiti ka Ethel Uibo arvele, Dzintra Lember lõpetas kohtumise 10 punktiga. Koduvõistkond oli parem blokis, kus külaliste viie punkti vastu koguti üheksa punkti. Rünnakul ja pallingu vastuvõtul jäi peale Läti võistkond – vastavalt 41%-34% ja 35%-34%.

Laupäeval kell 16 võõrustab Riia Võrkpallikool/LU naiskonda turniiritabelis kolmandal real paiknev Tallinna Ülikool/Kikas, kell 13 asuvad Tartu Ülikooli spordihoones punktide eest võistlustulle tabeliliider Tartu Ülikool/Bigbank ja kuuendat kohta hoidev Audentese SG/Noortekoondis. Eesti võistkondade omavaheline mäng läheb ühtlasi Eesti meistrivõistluste arvestusse.

Pühapäeval kell 13 on kodusaalis mängiva Tallinna Ülikool/Kikase vastaskes koht madalamal paiknev Jonavos Aušrine-KKSC. Samal ajal kohtuvad Audentese spordihoones Audentese SG/Noortekoondis ja Riia Võrkpallikool/LU.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN