Kolm Eesti võistkonda jõudsid Optibet naiste Balti liigas veerandfinaali

Optibet naiste Balti liiga põhiturniirile tõmmati joon alla pühapäeval, misjärel jätkavad kaheksa naiskonda parima selgitamist. Eesti võistkondadest pääsesid veerandfinaali TalTech/Tradehouse, Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis.

Eesti võistkondadest tulid täna väljakule Tartu ja Võru esindus, kes püüdsid võiduga põhiturniiri kohta parandada. Enne tänast oli lahtine ka Audentese SG/Noortekoondise põhiturniiri lõplik koht ja veerandfinaali pääsemine.

Viimasele mängule turniiritabeli seitsmendalt kohalt vastu läinud Tartu võistkond kohtus võõrsil RSU/MSG võistkonnaga, kellest möödumiseks vajasid tartlannad 3:0 või 3:1 võitu. Ülesandega edukalt hakkama saanud Emajõelinna võistkonnale läks Riias kirja 3:0 (25:18, 25:17, 25:18) võit. Tartu naiskond lõpetas põhiturniiri viienda ja RSU/MSG seitsmenda kohaga.

Võitjate resultatiivseimaks kerkinud Liisbet Pill tõi rünnakul 9, blokis 5 ja servil ühe punkti ning näitas mängu parimat kasutegurit +9. Mari Arak lisas omadele 9 ja Annabel Huik samuti 9 punkti.

Lätlannad jäid hätta rünnakul, kui punktiks löödi vaid 19% rünnakutest. Külaliste rünnakuefektiivsus oli 36%. Blokis kogusid mõlemad võistkonnad 11 punkti.

Võõrsil Riia Võrkpallikool/LUga kohtunud Võru naiskond oleks 3:0 või 3:1 võidu korral tõusnud kümnendalt kohalt üheksandaks, kuid üllatust võrulannad serveerida ei suutnud – põhiturniiri neljandana lõpetanud Riia Võrkpallikool/LU võttis 3:2 (20:25, 25:19, 22:25, 25:10, 15:11) võidu.

Salme Adeele Hollas kogus Võru võistkonnale 15, Liis Kranich 13, Hanna-Liisa Ilves 13 ja Aigi Jukk 12 punkti. Kagu-Eesti võistkond tegi suurepärase esituse servil, kui viie vea kõrvale kogunes 13 ässa. Riia võistkond eksis servil 16 korral ja lõi 13 ässa. Võitjad olid paremal rünnakul, kus jäädi peale protsentidega 43-31.

Põhiturniiri teine TalTech kohtub veerandfinaalis seitsmendaks tulnud RSU/MSG naiskonnaga, viienda koha saavutanud Tartu vastaskes on põhiturniiri neljandal kohal lõpetanud Riia Võrkpallikool/LU. Põhiturniiril kaheksanda koha hõivanud Audentes SG/Noortekoondis läheb veerandfinaalis vastamisi põhiturniiri parima Jonavos Aušrinega.

Kahe võiduni peetavad veerandfinaalseeriad algavad 11. veebruaril põhiturniiril madalama koha saanud võistkondade kodusaalis, teine ja vajadusel kolmas kohtumine on kavas kõrgema koha saanud võistkondade kodusaalis. Nelja naiskonna finaalturniir toimub 25.-26. veebruaril.

Optibet naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN