Kohila Võrkpalliklubi tegus talv ja ootusrikas kevad

Kohila Võrkpalliklubil on olnud tegus sügis ja talv ning ees ootab veelgi sündmusterohkem kevad ja suvi.

Hooaja kõige tähtsamad võistlused on Sügiskarikas, Kevadkarikas ja Rannakarikas, mis kestavad mitu kuud. Üle Eesti on populaarne erinevatest võistlustest koosnev sari, kuhu kuuluvad Talvevolle, Kohila Kap ja Kevadkarikas. Neist kaks on juba toimunud ja kolmas ootab ees.

 

Sügiskarikas

Septembris sai alguse kolm kuud kestev Sügiskarikas, mis toimus igal neljapäeval. Võistlejad kogusid igalt etapilt punkte ja detsembris jagati nende alusel karikad. Üldseis oli põnev, kui karikavõitjad selgusid viimasel etapil ja tulemused olid järgmised:

Mehed:

 1. Silver Tang
 2. Allar Haljasorg
 3. Max Andreas Kosenkranius

Naised:

 1. Delia Nevski
 2. Marika Karhu
 3. Gerli Aasmäe

Noored:

 1. Eliise- Miia Mõlder
 2. Marie Karhu
 3. Liisa Tappo

 

Talvevolle

Suure sarja esimene võistlus toimus 3. detsembril, mil Kohila Võrkpalliklubi korraldas meeleoluka turniiri Talvevolle. Osa võttis 9 võistkonda üle Eesti. Võistkonnad mängisid kõik omavahel läbi (kokku 35 mängu), võitjad selgusid võidetud-kaotatud punktide alusel. Kohila Võrkpalliklubi sai pool esimesest kohast – Kristen Kangur ja Kromel Kruusmann kuulusid võitjate võistkonda. Peakohtunik oli Kevin Kristofer Laanemets, kes hoidis turniiri korraldusel silma peal. Peakokana tegutses Heli Vahter ja fotograafina Jaanika Saarna. Kohila Võrkpalliklubi tänab osalejaid ja abilisi. Tulemused olid järgmised:

 1. Ida-Blokk/Kohila VK
 2. Järva valla spordiklubi
 3. Puhas Rõõm
 4. Ida- Balti
 5. Arte
 6. SuperSpläsh
 7. Saku Võrgutajad
 8. Kurtna
 9. SK Nord

 

Talvevollega samal ajal toimus ka noorteturniir. Esimese koha saavutas Kohila VK tüdrukute võistkond (Delia Nevski, Lisete Halman, Grete Einmann, Liisa Tappo, Marie Karhu, Eliise- Miia Mõlder, Johanna Maria Merisalu, Marta Leps, Marii Helen Nummu). Teine koht läks Tabasalu I ja kolmas koht Tabasalu II võistkonnale.

 

Jõuluöövolle

Detsembri teisel poolel oli aeg kutsuda kokku klubi lapsed ja vanemad ning teha teoks jõuluvolle ja öölaager. Peeti maha hulk teatevõistlusi ja põnev Pallilahing, kaeti rikkalik jõululaud, jagati kingitusi (kõik klubi lapsed said sponsorite toel kingiks kommipaki, lauamängu ja ühise külastuse Viimsi veeparki). Aastale tõmmati joon alla Öölaagriga.

 

Paaristurniir Kohila Kap

Kohila Võrkpalliklubi paaristurniiril oli juubel, kui 7. jaanuaril toimus 25. korda Kohila Kap. Mängud toimusid täiskasvanutele kahes liigas, I liiga ja 30+ liiga ning noortele kahes vanuses, 1.-3. klass ja vanemad. Täiskasvanute seas osales 17 võistkonda, kes mängisid kaks ringi kolmes alagrupis ja seejärel olid kavas kohamängud. Võistlused kestsid kokku kuus tundi.

Korraldajaid rõõmustas asjaolu, et osalejate seas oli nii-öelda veterane, kes samal turniiril mänginud vähemalt 10 korda (ilmselt isegi rohkem). Kohal oli Kohila Võrkpalliklubi endiseid ja praeguseid kasvandikke ning uusi tulijaid kõikjalt Eestist. Parimad said karikaid ja kinkekaarte ning kõikide osalejate vahel loositi välja sponsorite auhinnad: kaks 50-eurost kinkekaarti poelt Shishi ja neli suurt juustukotti E-Piimalt. Mängude peakohtunik oli Kevin Kristofer Laanmets, pildistas Jaanika Saarna.

Paremusjärjestus:

I liiga

 1. Sten Vahtras- Helen Hunt
 2. Paul Mihkel Maasalu- Rebecca Pent
 3. Sten-Markus Taasväli- Andra Aavik

II liiga

 1. Marko Välinurm- Raili Juurikas
 2. Nadežda Verhogljad- Nikolai Pavlov
 3. Jaanis Nurme- Ülle Vannas

1.-3. klass

 1. Mia Malv- Eliise Malken
 2. Lisett- Marii Mõlder- Birgit- Triin Kajak
 3. Marissa Toomi- Elisabeth Malv

Noored:

 1. Lisandra Veinberg, Marleen Toomi, Marie Karhu
 2. Eliise- Miia Mõlder, Grete Einmann, Johanna- Maria Merisalu
 3. Marii- Heleen Nummu

 

Tulemas on Kevadkarikas

Kohila Võrkpalliklubi saalivõrkpalli karikasarja lõpetab eriline ja meeleolukas Kevadkarikas, mis toimub 12. märtsil Kohilas algusega kell 11. Kevadkarikas on osutunud Kohila võrkpallisarjades üheks populaarsemaks just oma erilisuse tõttu. Väljakul on neli mängijat, neist maksimaalselt kaks meest (võistkonda võib kuuluda kuni 8 liiget ja mängijad võivad olla ka kõik naised). Mängitakse tavaväljakul, kuid erisus on see, et kolmemeetriala on out. See on põnev, kaasahaarav ja rohkelt mõttetööd nõudev mäng. Osalejaid on kirjas juba palju, kuid hea tahtmise juures mahub veel.

 

Kevadvolle

Jaanuaris sai alguse ka saalihooaja viimane pikk sari Kevadvolle, mis kestab 16 nädalat. Kevadvolle on kaasahaarav sari, kus paarilist ega võistkonda ei ole vaja. Tuleb kord nädalas tulla kohale, mängida ja koguda punkte. 27. aprillil liidetakse punktid kokku ning jagatakse välja karikad ja auhinnad. Kõik huvilised on oodatud liituma.

 

Kohila Võrkpalliklubi noored on taas tõusuteel. Klubil on väga heal tasemel 1.-3. klassi tüdrukute võistkond, U14 võistkonnad ja uueks hooajaks paistab kõrgematele kohtadele hakkama pürgima ka U16 võistkond. Rõõm on tõdeda, et huvilisi lisandub pidevalt ja tahtmine teha heal tasemel treeninguid on suur. Kõik huvilised on endiselt oodatud, nii algajad kui edasijõudnud, noored ja vanemad. Info treeningaegade ja tegevuse kohta saab e-maili kohilavorkpalliklubi@gmail.com teel.

 

Ilusat võrkpallikevadet!

Kohila Võrkpalliklubi nimel

Ingrid Kangur

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: