Kiirkasiino suvetuuri lõppakord: Pärnus selguvad Eesti meistrid, kohal on muljetavaldav seltskond endisi ja praegusi tippe

Sel nädalavahetusel saab lõpu Kiirkasiino suvetuur 2022, kui Pärnu rannas selguvad 27.-28. augustil rannavõrkpalli Eesti meistrid. Lisaks peetakse pühapäeval King of the Court turniir neile, kes laupäevast edasi ei pääse. King of the Courti auhinnafond on kokku 1000 eurot. 

Reedel peetakse kvalifikatsioon, laupäeval põhiturniir ja veerandfinaalid ning pühapäeval poolfinaalid ja medalimängud. Otsepilti näeb alates pühapäevastest poolfinaalidest Postimehes. Naiste ja meeste finaalid (kell 15 ja kell 16) on nähtavad ka Duo 5 vahendusel.

Vaata tulemusi ja ajakava.

Meestest on end Eesti meistrivõistlustele kirja pannud muljetavaldav seltskond, teiste seas näeb mängimas mitut saalikoondislast ja mitut endist tippmängijat. Eesti parim duo, hiljuti rannavolle EMil osalenud Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar seekord kaasa ei tee, mis lubab tiitli nimel oodata tasavägiseid mänge.

Kohal on suvetuuri üldvõitjad Urmas Piik ja Siim Ennemuist, kes tahavad kindlasti ka koos Eesti meistritiitli teenida. Eelmisel aastal krooniti meistriks Piik ja Argo Arak. Arak mängib seekord koos teise vanameistri Kaarel Kaisiga. Eesti paremate rannavõrkpallurite sekka kuuluv Dmitri Korotkov ei mängi sel etapil koos oma tavapärase paarimehe Jaan Rebeliga, vaid treener Indrek Verroga. Rebel seevastu osaleb koos Kaarel Pomerantsiga. Poodiumile ihkavad ka sarja üldarvestuses teiseks tulnud Siim Rantanen ja Sander Talistu.

Eesti läbi aegade üks paremaid rannavõrkpallureid, nüüdne Eesti koondise peatreener Rivo Vesik mängib Pärnus koos Jüri Tammega, veel üks endine tippmängija Sten Esna aga koos Vahur Ketsiga.

Eesti meistriks tahavad kindlasti tulla ka noored Kaur Erik Kais ja Rasmus Meius, kes on sel suvel häid mänge näidanud, ning samuti Rauno Tamme ja Kaspar Pomerants.

Kohal on ka Eesti saalikoondise kapten Kristo Kollo, kes on rannavõrkpallis koos Oliver Vennoga teatavasti juunioride maailmameistriks tulnud. Kollo mängib koos Karl Jaaniga. Lisaks moodustavad põneva duo rahvusmeeskonna mehed Markkus Keel ja Timo Tammemaa. Kaasa teevad ka Pärnu Võrkpalliklubi mängijad Markkus Uuskari ja Tony Tammiksaar.

Mehi on kirja pannud 25 paari, seega toimuib reede õhtul ka kvalifikatsioonivõistlus.

Vaata meeste osalejaid.

Naiste turniiril on samuti puudu meie esiduo Heleene Hollas ja Liisa Soomets, sest nemad osalevad samal ajal MK-etapil.

18 paari seas on suurimad tiitlipretendendid seega Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson, kes eelmisel etapil ka sarja üldvõidu teenisid. Neile pakuvad konkurentsi sarjas teise koha saanud Maret Kuuse ja Laura-Liisa Maiste ning kolmandaks tulnud Annemar Neiland – Merike Errit.

Kohal on ka mitu tugevat noortepaari: Liisa Põldma – Salme Adeele Hollas, Lill Kandimaa – Carmel Vares.

Kogenumatest teevad Pärnus kaasa Kristi Nõlvak ja Erle Püvi, Renate Pikk – Marie Pohlak, Gerli Gull – Mari Loorman, Annaliisa Mals – Maria Säästla.

Ka naistele peetakse reedel kvalifikatsioon.

Vaata naiste osalejaid. 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: