Kiirkasiino suvetuuri avaetapil triumfeerisid Siim Ennemuist – Urmas Piik ja Heleene Hollas – Liisa Soomets

Nädalavahetusel Rakveres toimunud Eesti rannavolle karikasarja Kiirkasiino suvetuuri avaetapil Škoda Rakvere Cupil võidutsesid Siim Ennemuist ja Urmas Piik ning Heleene Hollas ja Liisa Soomets.

Pühapäevane mängupäev algas naiste poolfinaalidega. Esimeses kohtumises näitas selget üleolekut Eesti esipaar Heleene Hollas – Liisa Soomets, kes alistas 2:0 (21:8, 21:13) Annemar Neilandi ja Merike Erriti. Teises poolfinaalis läksid oma teed Maret Kuuse ja Laura-Liisa Maiste, kes kindla 2:0 (21:13, 21:6) võiduga Carmel Varesele ja Lill Kandimaale sõnaõigust ei andnud.

Meeste esimene poolfinaal Dmitri Korotkov – Jaan Rebeli ja Siim Rantanen – Sander Talistu vahel algas tasavägiselt, ent peale 8:8 viigiseisu tegi Korotkov – Rebel tugeva spurdi ja kallutas esimese geimi kindlalt 21:12 enda kasuks. Teist geimi alustasid paremini Korotkov – Rebel, kes lasid küll vastased geimi keskel tagasi mängu, aga võtsid tarkade lahenduste ning Rantaneni ja Talistu eksimuste toel teise geimivõidu ning edenesid 2:0 (21:12, 21:15) võiduga finaali.

Meeste teises poolfinaalis Karl Jaani – Ragnar Pähna ja Siim Ennemuist – Urmas Piigi vahel alustas kindlamalt viimane paar, keda saatis kogu esimese geimi vältel mõnepunktine edu. Seisuks 18:18 võitlesid Jaani – Pähn välja ka viigi, ent järgmised punktid kuulusid Ennemuistile ja Piigile ning tasuks 21:18 geimivõit. Ennemuisti ja Piigi edu kandus ka teise geimi, sest peale esimese paari punkti kaotust kosuti kiirelt ning ülejäänud geim kulges nende taktikepi järgi. 2:0 (21:18, 21:13) võiduga edeneti finaali.

Naiste pronksimäng Kandimaa – Varese ja Neiland – Erriti vahel pakkus palju põnevust – esimese geimi otsustavate hetkedeni oli pidevalt minimaalne edu Kandimaal ja Varesel, ent seejärel õnnestusid kogenumad Neiland – Errit mitmel korral nii rünnakul kui servil ning noortel oli raskusi pallingu väljakule suunamisega. Esimese geimi probleemid kimbutasid Kandimaad ja Varest ka teises geimis, Neiland – Errit hiilgasid omakorda teiselt puutelt ründamisega ning pronks kuulus 2:0 (21:18, 21:14) võiduga Annemar Neilandile ja Merike Erritile.

Meeste pronksimängus läksid vastamisi esineliku üllatusmehed Karl Jaani ja Ragnar Pähn ning Siim Rantanen ja Sander Talistu. Esimene geim kuulus kindlalt kogenud Jaani – Pähnale ning geimi lõppedes oli tablool seis 21:13. Teine geim pakkus rohkem närvipinget, sest geimi keskel mitme punktiga juhtima läinud Jaani – Pähn ei suutnud mitut matšpalli realiseerida. Geim lahenes siiski vanameistritele positiivselt, kui Pähn lahendas seisul 20:19 edukalt rünnaku ning võitis koos Jaaniga seega kogu mängu 2:0 (21:13, 21:19). Jaani ja Pähna jaoks oli Škoda Rakvere Cupi kolmas koht väärt avaldus, sest koos tehti vaid üks trenn ning Pähna jaoks oli pjedestaalikoht Eesti rannavolle karikasarjas elu esimeseks.

Naiste kullamäng oli oodatult ühepoolne – profipaar Heleene Hollas – Liisa Soomets alistas ülikindlalt vastased Maret Kuuse ja Laura-Liisa Maiste esimeses geimis seisuga 21:5. Teises geimis haarasid Hollas – Soomets koguni 7:0 edu ning ka selles geimis ei antud vastastele üle 10 punkti, lõpetades selle seisul 21:9 ning triumfeerides finaalis seisuga 2:0 (21:5, 21:9).

Meeste finaalis püüdsid esikohta Dmitri Korotkov ja Jaan Rebel ning Siim Ennemuist ja Urmas Piik. Võimalusterohke esimese geimi pöörasid enda kasuks viimased, võites esimese geimi tulemusega 21:17. Ka teine geim kulges ühes rütmis ning ebasobilike emotsionaalsete avalduste eest teenisid kollase kaardi nii Jaan Rebel kui Urmas Piik. Meeste finaalkohtumine lõppes sarnaselt kõigi pühapäevaste mängudega seisul 2:0 (21:17, 21:18), kui otsustavatel hetkedel olid rünnakul kindlamad Siim Ennemuist ja Urmas Piik.