Kaunases selgub Balti riikide parim naiskond

Naiste Balti liiga tänavune hooaeg kulmineerub eeloleval nädalavahetusel Kaunases, kus laupäeval on kavas poolfinaalid ja pühapäeval medalimängud. Esikoha eest on jäänud võitlema kaks Eesti ja kaks Leedu võistkonda. 

Enne tuliseid matše on selge, et finaalis mängib üks Eesti ja üks Leedu võistkond, kui poolfinaalides kohtuvad omavahel Eesti ja Leedu võistkonnad.

 

Tallinna Ülikool/Kikas (põhiturniiri 2.) – Tartu Ülikool/Bigbank (3.)

Laupäeval kell 15.30

Põhiturniiril oli edukam Tallinna naiskond, saavutades 17 võidu ja 50 punktiga teise koha. Kuuendat järjestikust Balti liiga medalit püüdva Tartu naiskonna saldoks jäi põhiturniiril 16 võitu ja 48 punkti, mis tagasid kolmanda koha.  Omavahelistes mängudes jäädi viiki – mõlemad naiskonnad võtsid kodusaalis 3:1 võidu. Lisaks kohtuti Eesti karikavõistluste eelringis, kus Tartu naiskond võttis 3:2 ja 3:0 võidu.

Veerandfinaalseerias põhiturniiri seitsmenda Audentes SG/Noortekoondisega Tallinna Ülikool/Kikasel probleeme ei tekkinud, kui võõrsil võeti 3:1 ja kodusaalis 3:0 võit. Raskemaks kujunes veerandfinaalseeria Tartu esinduse jaoks, kes lülitas seal konkurentsist põhiturniiri kuuenda Riia Võrkpallikool/LU. Avamängu 1:3 tulemusega kaotanud, kuid teise 3:0 resultaadiga võitnud tartlannad kindlustasid edasipääsu otsustavas kolmandas vaatuses, milles jäädi peale 3:0 tulemusega.

Senistes mängudes on Tartu naiskonnale enim punkte toonud Ingrid Kiisk, kes on 280 silmaga liiga kümnes skooritegija. 296 punktiga paikneb kolm kohta kõrgemal Tallinna Ülikool/Kikase resultatiivseim pallur, kelleks on Raili Hunt. Maren Mõrd on 253 punktiga üldises pingereas 12. kohal. Tartlannad on ühe tiitli juba tänavusel hooajal võitnud, kui jaanuaris tuldi Eesti karikavõitjaks.

Loe lisaks: TÜ/Bigbanki peatreener Rikand: poolfinaalis on favoriit Tallinna Ülikool/Kikas, kuid loodame üllatada

Loe lisaks: Tallinna Ülikool/Kikase peatreener Sten Esna: unistame tiitlist, aga teekond sinna on pikk

 

TK Kaunas VDU (põhiturniiri 1.) – Jonavos Aušrine-KKSC (4.)

Laupäeval kell 18:30

Põhiturniiril oli selgelt parem Kaunase võistkond, kes Aušrinele kahes mängus geimi ei loovutanud. Seejuures kaotas Kaunase võistkond põhiturniiril vaid kaks mängu, millest ühes tunnistati Tartu Ülikool/Bigbanki ja teises Jelgava paremust. Põhiturniiril kogus Kaunas parimana 60 ja Aušrine neljandana 44 punkti.

Pühapäeval kell 11.30 toimub poolfinaalide kaotajate vahel pronksmedalimäng, poolfinaalide võitjad alustavad kell 14.30 Baltimaade meistri selgitamist. Finaalturniiri mängudele saab kaasa elada internetis sport.postimees.ee vahendusel.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: