Kattai – Jürgenson jõudsid EEVZA meistrivõistlustel poolfinaali

Leedus Vilniuses toimuvatel Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) U18 vanuseklassi meistrivõistlustel on Eesti paaridest parima tulemuse kindlustanud Karlotta Kattai – Grete Jürgenson, kes teenisid pääsu poolfinaali.

Kattai – Jürgenson läksid teises ringis vastamisi leedulannade Urbonaite – Kuodaitytega ning said 2:0 (21:15, 21:8) võidu. Järgmisena saadi aga Läti paari Konstantinova – Kalvane käest 0:2 (21:23, 17:21) kaotus. Seejärel mängiti miinusringi veerandfinaalis poolfinaali pääsu nimel, kus oli vastaseks Läti duo Rita – Regute. Selle kohtumise pöörasid tulemusega 2:0 (21:15, 21:17) enda kasuks eestlannad ja jõudsid seega homsesse poolfinaali.

Salme Adeele Hollas – Lill Kandimaa jäid jagama 7.-8. kohta. Tänast päeva alustati teises ringis 1:2 (17:21, 21:17, 11:15) kaotusega leedulannade Rutkauskaite – Rauluševiciute vastu ning langeti miinusringi. Seal teeniti aga 2:0 (21:14, 22:20) võit teise Leedu paari Vasiliauskaite – Frolova üle ning mängiti pääsu eest veerandfinaali. Vastaseks olid lätlannad Rita – Regute, kes said meie duo vastu 2:0 (21:10, 21:10) võidu.

Vaata kõiki neidude turniiri tulemusi.

Noormeestest lõpetasid Tristan Täht – Mati Juus turniiri 5.-6. koha jagamisega. Esimeses ringis said Täht – Juus 2:0 (21:10, 21:12) jagu Leedu paarist Strazdas – Vaitiekusest, teises ringis alistati samuti 2:0 (21:19, 22:20) lätlased Baumanis – Puškundzis. Seejärel tuli lätlastelt Teteris – Bulgacsilt aga vastu võtta 0:2 (10:21, 13:21) kaotus ning langeti miinusringi. Miinusringi veerandfinaalis saadi 1:2 (21:9, 18:21, 13:15) kaotus Leedu paarilt Miscenko – Lanevski.

Joosep Põldma – Egert Roodi läksid esimeses ringis vastamisi Leedu paariga Palubinskas – Gilys ja said 2:1 (21:17, 12:21, 15:13) võidu. Teise ringi vastastest Teteris – Bulgacsist jagu saada ei õnnestunud ja lätlased võtsid 2:0 (21:12, 21:17) võidu. Seejärel alistasid eestlased miinusringis leedukad Lošys – Dzeventkauskas 2:0 (21:18, 21:8) ja pääsesid mängima veerandfinaali koha nimel. Seal tuli tunnistada Läti duo Baumanis – Puškundzise 2:1 (15:21, 21:11, 15:13) paremust ning nii jäid Põldma – Roodi jagama 7.-8. kohta.

Vaata kõiki noormeeste turniiri tulemusi.