Karikavõistluste avamängu võitis Audentese SG/Noortekoondis

Tänavuste naiste karikavõistluste avamängus alistas võõrsil mänginud Audentese SG/Noortekoondis esiliigas palliva Gerardo`s Toys/Neemeco, saavutades veerandfinaalseeria avavaatuses avageimi kaotuse järel 3:1 (-24, 12, 22, 17) võidu. Korduskohtumine on kavas 26. oktoobril.

Tallinna 32. Keskkoolis toimunud matšis jäid külalised peale neljas põhinäitajas. Märkimisväärne oli kahe võistkonna erinevus pallingu vastuvõtul, kus külalised näitasid 60-protsendilist täpsust, võõrustajatel oli see näitaja 35%. Samuti olid võitjad selgelt paremad servil, lüües koguni 19 ässa. Koduvõistkonna arvele kanti 7 ässa. Rünnakul olid numbrid 42 ja 30 protsenti Audentese SG/Noortekoondise kasuks, blokipunkte kogunes koduvõistkonnale viis ja külalistele kuus.

Mängu resultatiivseim oli Audentese SG/Noortekoondise Eva Liisa Kuivonen, kes tõi seitsme eksimuse juures 18 punkti. 17 punkti kogus võitjate ridades Kätriin Põld, Elina Lebedeva ja Maren Mõrd lisasid võitu 16 punkti. Seejuures näitas Põld mängu parimat rünnakuefektiivsust, saades 18 tõstet ja realiseerides neist 12 (67%). 13 punktiga oli Gerardo`s Toys/Neemeco resultatiivseim Silja Ostrov.

Karikavõistluste poolfinalist selgub kahe mängu kokkuvõttes. Gerardo`s Toys/Neemeco peab poolfinaali jõudmiseks korduskohtumises saavutama 3:0 või 3:1 võidu ja seejärel olema vastasest üle ka kuldses geimis. Audentese SG/Noortekoondisele piisab edasipääsuks kahest geimivõidust. Kordusmäng on kavas 26. oktoobril kell 19.45 Audentese Spordikeskuses. Nimetatud paari võitja läheb poolfinaalis kokku eelmise aasta finalisti Tartu Ülikool/Bigbankiga.

Teisel tabelipoolel kohtuvad veerandfinaalis Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Tallinna Ülikool. Seeria avamäng on kavas pühapäeval kell 18 Tallinna Ülikooli Sporidsaalis. Sarnaselt Tartu naiskonnale on koha poolfinaalis taganud ka tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse.