Kaotusseisust välja tulnud Tartu Ülikool/Bigbank jätkab tabelijuhina

Sarnaselt laupäevale käis ka pühapäeval Balti liigas väljakul neli Eesti naiskonda, kellest võiduni jõudsid kaks. Audentese SG/Noortekoondis ja Tartu Ülikool/Bigbank saavutasid võidulisa, TalTech/Tradehouse ja Barrus/Võru Võrkpalliklubi võtsid vastu kaotuse.

Kolmanda järjestikuse võidu noppinud Audentese SG/Noortekoondis oli koduseinte toetusel parem DU/MILATSSist, kes mängiti üle numbritega 3:1 (25:16, 25:20, 21:25, 25:19). Võõrustajate punktid jagunesid ühtlaselt, resultatiivseimatena kogusid Eva Liisa Kuivonen ja Liisbet Pill 14 punkti. Seejuures tegi Kuivonen kaasa vaid kahes esimeses geimis. Sonja Siimson ja Ragne Rahuoja assisteerisid 12 punktiga.

Kui eilses võidumängus Jonavos Aušrine-KKSCi üle oli Audentese SG/Noortekoondise rünnakuefektiivsus 59%, siis täna lahendati rünnakuid 45-protsendiliselt. Koduvõistkonna pallingu vastuvõtt oli 44%, blokis koguti kaheksa ja servil samuti kaheksa punkti. Lätlannad lahendasid rünnakuid ja võtsid servi vastu 36-protsendiliselt ning kogusid viis bloki- ja seitse pallingupunkti. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Tabelijuht Tartu Ülikool/Bigbank jäi külla sõitnud Alytaus Prekyba-Parama vastu pärast kolme geimi kaotusseisu, kuid tuli raskest seisust välja ja võttis 3:2 (25:17, 22:25, 22:25, 25:18, 15:13) võidu. Tartlannade mänguvankrit vedanud Renate Pikk panustas võitu 21, viie serviässaga säranud Ingrid Kiisk 20 ja Ingris Suvi 15 punkti. Servil riskinud Tartu võistkond patustas 18 veaga, kuid positiivse poole peale saab kanda 13 ässa. Leedu võistkonnale kogunes kuus serviviga ja kaks ässa. Kohtumist saab uuesti vaadata SIIN.

Barrus/Võru Võrkpalliklubil jäi kodupubliku ees üllatus serveerimata, kui turniiritabeli teise võistkonna TK Kaunas-VDU vastu koguti geimides 14, 12 ja 17 punkti. Kuigi võrulannade vastuvõtt oli 50%, siis rünnakul näidati kesist 18-protsendilist efektiivsust. Leedulannade samad näitajad olid 70% ja 39%. Võistkonnana jäi Võru esindus ühega miinusesse, Kaunase naiskond omakorda 38-ga plussi.

Reedel punktiarve avanud tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse teist järjestikust võitu võtta ei suutnud, leppides koduväljakul 1:3 (16:25, 19:25, 25:19, 21:25) kaotusega Jonavos Aušrine-KKSCile. Kohtumise statistika hetkel kättesaadav ei ole.

Tabelijuht Tartu Ülikool/Bigbank on kogunud 29 punkti, TK Kaunas-VDU järgneb kahe vähempeetud mängu juures 27 punktiga. Kolmandal real paiknev Tallinna Ülikool/Kikas on noppinud 23  ja kuuendaks tõusnud Audentes SG/Noortekoondis 20 punkti. Barrus/Võru Võrkpalliklubi hoiab kümne silmaga kaheksandat kohta, TalTech/Tradehouse püsib kolme punktiga 11. kohal.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN