Kaotusseisust välja tulnud Barrus/Võru VK viigistas poolfinaalseeria, Viimsi/Tallinna Ülikoolile 5.-7. koha turniiril võit

Põhiturniiril esikoha saavutanud TalTech/Tradehouse`il oli täna võimalus jõuda naiste Eesti meistrivõistluste finaalist ühe võidu kaugusele, kuid Barrus/Võru Võrkpalliklubil õnnestus hingestatud esitusega seada poolfinaalseerias jalule viigiseis.

Kodusaalis peetud poolfinaalseeria avamängus Barrus/Võru Võrkpalliklubi 3:0 tulemusega võitnud TalTech/Tradehouse jõudis täna võidust ühe geimivõidu kaugusele, kui Võrus peetud kohtumises haarati kolme geimi järel 2:1 eduseis. Kodupubliku rõõmuks oli põhiturniiril neljandaks tulnud Võru naiskonnal varuks järgmine käik, kui selg vastu seina olukorras pandi juurde servil – kolmes esimeses geimis löödi vastavalt 1, 3 ja 3 serviässa, kuid neljandas õnnestus võrulannadel saada servijoone taga koguni seitse ja viiendas geimis kaks punkti. Raskest seisust välja tulnud koduvõistkond võitis neljanda geimi 25:22 ja viienda 15:12 resultaadiga, mis tähendas võõrustajate 3:2 (22:25, 25:23, 28:30, 25:22, 15:12) võitu.

Võru esinduse mänguvankrit vedas Salme Adeele Hollas, kes sai 41 tõstet. Hollas kogus mängu lõpuks 24 (+13) punkti. Hanna-Liisa Ilves lisas võitu 17, Haide Haring 15 ja Aigi Jukk 13 punkti. TalTechi poolel tõusis resultatiivseimaks Maren Mõrd, kelle kontosse kogunes 22 punkti. Mängu parimat 61-protsendilist rünnakuefektiivsust näidanud Kätriin Põld assisteeris 20, Eliisa Peit 13, Milja Raitis 11 ja Merilin Paalo 10 punktiga.

Kui servi vastuvõtul oli täpsem Võru võistkond, siis rünnakul jäi peale Tallinna naiskond – vastavalt 52%-48% ja 37%-33%. Servil olid võõrustajad paremad kuue (16-10) punktiga, blokipunkte märgiti kaotajatele üheksa ja võitjatele seitse.

Kolme võiduni peetav poolfinaalseeria jätkub viigiseisult 15. märtsil kell 19 TalTechi spordihoones. 12. märtsil kell 14 peavad Viljandi spordihoones teise poolfinaalmängu Viljandi Metall ja Tartu Ülikool/Bigbank. Seeria avavaatuses jäi 3:0 tulemusega peale Tartu naiskond.

Võõrsil mänginud Viimsi/Tallinna Ülikool avas 5.-7. koha turniiri 3:1 (22:25, 25:20, 25:20, 25:22) võiduga TBD Pharmatech Tartu üle. Nora Lember tõi võitjatele 29 ja Elina Lebedeva 16 punkti. Kairin Tammel kogus võõrustajate resultatiivseimana 17 punkti. 15. märtsil kell 18.30 võõrustab Rae Spordikool/VIASTON 5.-7. koha turniiri teises vastasseisus Viimsi/Tallinna Ülikooli.