Kais-Meius ja Jürgenson-Maiste mängivad U20 rannavolle EMil

8.-11. juulini toimuvad Türgis Izmiris U20 vanuseklassi rannavolle Euroopa meistrivõistlused, kus Eestit esindavad Kaur Erik Kais – Rasmus Meius ja Liisa-Lotta Jürgenson – Laura-Liisa Maiste.

Turniiri ajakava ja tulemusi näeb SIIT.

Mart Tiisaare juhendamisel harjutavad Kais – Meius on ka varem oma vanuseklassi tiitlivõistlustel edukalt osalenud. Kais loodab eelmisel EMil saadud kohta parandada. “Eesmärk on nelja hulka tulla, kaks aastat tagasi eelmisel EMil jõudsime kaheksa hulka ja veerandfinaalis kaotasime napilt hilisematele võitjatele,” kommenteeris Kais.

Meius lisas: “Tase on seal väga tugev ja pole paar aastat näinud, kuidas seal mängitakse. Selgeid eesmärke mul seetõttu ei ole, läheme head mängu näitama ja muidugi oleks tore, kui tuleks TOP 4 ära, üle-eelmisel aastal olid need võimalused täitsa olemas.”

Kais – Meius teenisid äsja esikoha McDavid Cupil, kus saadi poolfinaalis jagu Dmitri Korotkovist – Timo Lõhmusest ja finaalis Karl Jaanist – Märt Tammearust. “Hea tunne on sees enne Türki minekut. Ettevalmistus on olnud väga mõnus, meil on ka üldfüüsilise ettevalmistuse treener ja oleme palju jõusaalis käinud ning iga nädal kaks korda päevas treeninud kolmel-neljal päeval,” lisas Kais.

Laos Lukase käe all treenivad Jürgenson ja Maiste loodavad esimeselt EMilt saada kuhjaga kogemusi. “Laos on öelnud, et me läheks ja mängiks ja naudiks seal. Ma arvan, et me läheme sinna pigem kogemusi saama, oleme esimest aastat alles koos mängimas. Hästi tähtis on, et me leiaksime selle oma klapi üles. Proovime seal stabiilset mängu näidata,” ütles Maiste. “Kindlasti väga hea kogemus meile,” lisas ka Jürgenson. Nädalavahetusel võistlesid neiud Eesti rannavolle Grand Prix etapil McDavid Cupil, kus saadi neljas koht.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: