Kaasani Zeniit näitas klassi ja tagas edasipääsu, Bigbank võitles koos fännidega lõpuni

Tartu Bigbank osutas CEV Cupi 1/32-finaali kordusmängus Kaasani Zeniidile küll taas südi vastupanu, ent Venemaa klubi võitis edasipääsuks vajalikud kaks esimest geimi siiski üsna veenvalt. Seejärel vahetati sisuliselt kogu põhikoosseis välja, ent ka kolmanda geimi võitis Kaasan 25:19 ja kogu kohtumise seega 3:0 (25:21, 25:17, 25:19).

Tänagi oli Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud veidi alla 1000 pealtvaataja, kes toetasid meeskonda häälekalt kuni ilusa euroteekonna lõpuni. Tartu meeskonna hooaeg jätkub aga juba sel nädalavahetusel Credit24 Meistriliigas.

STATISTIKAT: Bigbanki poolel oli täna resultatiivseim 9 punktini (-1) jõudnud Albert Hurt, Mart Naabri arvele jäi 8 (+7) ja Martti Juhkami arvele 7 (+2) punkti. Alar Rikbergi juhendatava meeskonna vastuvõtt oli 43%, rünnakuid lahendati 42-protsendiliselt, blokiga teeniti 3 punkti ning servijoone tagant tuli punkte 3 (eksiti 10 pallingul).

Zeniidi edukaimaks kerkis 13 punktiga (+9) Dmitri Volkov. Venemaa klubi vastuvõtt oli 46% ja rünnak 64%, blokiga teeniti 8 ja serviga 6 punkti ning eksiti 13 pallingul.

Bigbanki peatreener Alar Rikberg tunnustas oma meeskonda ka täna. “Eile mängisime hästi, episooditi väga hästi, täna mängisime korralikult. Oli ilusaid momente, oli rohkem soperdamist ja seepärast lõpptulemus veidi ühepoolsem oli. Olulisem oli täna, kui palju vastane juurde pani, eriti servil. Midagi pole öelda, teatud hetkedel suutsime selle surve all isegi ellu jääda,” sõnas Rikberg.

Peatreener vaatas ilusale eurohooajale tagasi. “Igati õige otsus see euroteekond ette võtta sel aastal. Kõige rohkem on kahju avamängust Lissaboni Benficaga Meistrite liigas, sest seal meil oli võimalus võtta ja ma haistsin seda. Seal oleksime sellise mänguga nagu Zeniidi vastu näitasime, saanud korraliku põhja alla ja suutnud võib-olla üllatada. Aga teistpidi see loos, et siin meile selline klubi vastu tuli, oli õnnelik loos. Mingisuguste Taani, Küprose või Šveitsi klubide vastu veerandfinaali välja purjetada on tulemuse mõttes ilusam, aga kogemuse, emotsiooni, fännidele pakutu seisukohalt loomulikult võitlus maailma tipu vastu on see, mida mõni mees oma karjääri jooksul rohkem ei kogegi.”

Vaata Alar Rikbergi pikka intervjuud:

Aleksander Eerma intervjuu:

Tartu algkoosseis: Aleksander Eerma, Valentin Kordas, Martti Juhkami ja Albert Hurt,  Mart Naaber, Alex Saaremaa, libero Rait Rikberg.

Kaasani algkoosseis: Micah Christenson, Maksim Mihhailov, Dmitri Volkov, Bartosz Bednorz, Artjom Volvitš, Aleksei Kononov, libero Ilja Fjodorov.

Kohtumise algus kulges tasavägiselt, kuni Kordas ja Hurt järjest blokki ründasid ja Kaasan 7:3 edu haaras, sundides Alar Rikbergi mõtlemisaega kasutama. Mihhailovi rünnak käristas vahe juba 13:9-le. Saaremaa tõi kodumeeskonna veel kahe punkti kaugusele (18:16) ja Hurda serviäss sundis Zeniidi juhendajat time-out´i kasutama nende 22:20 eduseisul. Zeniit siiski Tartut lähemale ei lasknud, võites avageimi 25:21.

Teise geimi alguses lasti külalismeeskond taas eest (8:6), ent Juhkami ilus punkt seadis tabloole 8:8 viigi ning punkt-puntkis mindi kuni Kaasani klubi geimi keskel Tartu mitme praagi järel 14:11 juhtima pääses ja Rikberg pidi taas mõtlemisaja võtma. Naabri kõrge “haamer” lõpetas pika pallivahetuse ja tõi tartlased punkti kaugusele 13:14, ent Zeniit läks taas eest (17:14), Rikberg vahetas sidemängijaid ja Ronald Järv asendas Eermad. Tartu enam ohtlikuks ei saanud ja geim Kaasanile 25:17, mis ühtlasi tähendas edasipääsu kindlustamist.

Kaasan vahetas pärast teist geimivõitu välja pea kogu koosseisu, algkoosseisust jäi platsile vaid temporündaja Kononov. Tartul sekkus Taavet Leppik Juhkami asemel ja Kevin Soo Naabri asemel. Saaremaa temporünnaku järel oli kodumeeskond taga 8:9, Rikberg püüdis mitmete vahetustega mängu muutust tuua. Leppiku äss seadis jalule 14:14 viigi, geimi teine pool kulges aga vastase domineerimisel ning kolmanda vaatuse võitis Kaasan 25:19.