Juubilar Sinaida Sillart leidis oma kutsumuse Saaremaal võrkpalli arendades

21. juulil tähistab oma 80 aasta juubelit teenekas Saaremaa võrkpallitreener Sinaida Sillart.

Kärlast pärit Sinaida Sillart hakkas pärast Paadla algkooli lõpetamist toonases Kingissepas tegelema kõigepealt kergejõustikuga. Mitmekülgse sportlasena harrastas ta samal ajal ka korvpalli, jalgrattasõitu ja võimlemist. Oma tulevase lemmikala võrkpalli juurde jõudis tänane juubilar pärast keskkooli lõpetamist treener Erich Truumure juhendamisel.

Tegevvõrkpallurina oli Sinaida Sillarti parimaks tulemuseks – tema enda sõnul – 1964. aasta Kalevi meistrivõistlustel saavutatud esikoht. Ka neli aastat hiljem riputati Saaremaa naiskonna mängijaile Kalevi tiitlivõistlustel kaela kuldmedalid.

1967. aastal alustas ta Saaremaal tütarlaste võrkpallitreeningute juhendamist, 1974. aastal lõpetas ka Tallinna Pedagoogilise Instituudi kehakultuuriteaduskonna. Juubilar on ühes kodusaare ajalehele antud intervjuus meenutanud, et treeneritöös oli tema suureks eeskujuks Võru võrkpallimaestro Jaan Gutmann.

“Tol ajal võitsid tema hoolealused kõigis kolmes vanusegrupis vabariigis medaleid. Minul õnnestus see saavutada pärast kümneaastast treeneritööd. 1977. aastal olid Saaremaa spordikooli tüdrukud kõigis kolmes vanuseklassis esimese kolme hulgas. Kui võitsime koolinoorte spartakiaadil välisväljakul Gutmanni võistkonda, siis oli meil kõigil sellest väga hea meel, pisara võttis silma,” on Sinaida Sillart meenutanud.

Ülemaailmsetel Saarte mängudel on tema juhendatavad Saaremaa piigad võitnud kuus esikoha. 2004. aastal tunnistati Sinaida Sillart Saaremaa aasta treeneriks. Samal aastal valiti aasta võistkonnaks tema juhendatav A-klassi tütarlaste võrkpallivõistkond.

Sinaida Sillarti treeninggrupist on ligi 30 tüdrukut jõudnud erinevatesse Eesti noortekoondistesse. Tema juhendamisel on võrkpalliväljakutel tiivad selga saanud teiste hulgas Aigi Uljas, Eva Ljubetski, Krista Vahter, Kristi Põld ning tänased tippvõrkpallurid Eliisa ja Nette Peit.

Südikas treener on tunnistanud, et elus on aidanud teda edasi jõuda kunagi raamatust loetud moto: “võidelda ja otsida, leida ja mitte alla anda.” See kõik on õnnestunud. Kuhjaga.

Eesti Võrkpalli Liit soovib juubilarile kogu võrkpallipere nimel jätkuvat õnne, jõudu ja tervist!

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: